Spordi lühiuudised

Pildil vasakult: Henri Hiiemäe (treener), Karoliine Moones, Olavi-Tanel Kask (treener). Foto: Erakogu

Tai poks

Tai poksi Eesti meistrivõistlused toimusid Viljandis, kus ainsa Pärnu spordiklubi Invicta võitlejana oli võistlustules 22aastane Karoliine Moones. Pärnakal oli kuni 57kiloste naiste seas üks vastane ja nõnda peeti Tartu Tai poksi klubi esindajaga kohe finaal. Moones krooniti Eesti meistriks kohtunike ühehäälse otsusega. "Tundsin end ringis enesekindlalt: raundid oluliselt ei väsitanud ja energiat jäi ülegi," kommenteeris Henri Hiiemäe ja Olavi-Tanel Kase treenitav.

Jasmiin Üpraus.
Jasmiin Üpraus. Foto: Erakogu

Veemoto

Eesti veemoto liit tunnustas pidulikul auhinnagalal 2022. aasta Eesti meistreid ja kuulutas välja aasta sportlased. Aasta jetisportlaseks valiti Jasmiin Üpraus, kes võitis võistlusklassis Ski Ladies GP1 maailmameistri tiitli. EMil saavutas 22aastane pärnakas hõbemedali ja on praeguse seisuga naiste jetispordi maailma edetabeli liider.

Pärnu spordikooli võrkpallinaiskond tuli mullu esiliiga meistriks.
Pärnu spordikooli võrkpallinaiskond tuli mullu esiliiga meistriks. Foto: Mailiis Ollino

Võrkpall

Pärnu spordikooli võrkpallinaiskond teenis esiliigas võidulisa, kui kodusaalis alistati 30 pealtvaataja ees lähim jälitaja Gerardo’s Toys/Neemeco 3:2 (25:16, 25:17, 21:25, 19:25, 15:9). Riina Ernitsa hoolealustel on nüüd kaheksa võitu ja üks kaotus: 22 silma annab tabelis Peetri (26) järel teise koha. Järgnevad Neemeco (19), Dorpat (19), Saaremaa (10), Kastre Vald (8) ja Sparta (1).

Aire Lauren (vasakul).
Aire Lauren (vasakul). Foto: Aare Lauren

Vibusport

Lätis Ventspilsis Balti sisemeistrivõistlustel tõi Aire Lauren naiste vaistuvibu klassis Lihulasse hõbemedali, kui kullaheitluses tuli tunnistada lätlanna Marina Rjabkovaga 6:4 paremust.

Eveli Mälk (paremalt teine).
Eveli Mälk (paremalt teine). Foto: Castor Squashiklubi

Squash

Leedu pealinnas Vilniuses mängiti seinatennise Balti meistrivõistluste teine etapp, kus pärnakaid esindas Castori squash‘i-klubi kasvandik Eveli Mälk. 19aastane suvepealinlane tegi 15 osalejaga naiste turniiril puhta vuugi, kui võitis kõik neli matši 3:0.

Keiso Pedriks.
Keiso Pedriks. Foto: Mihkel Maripuu

Kergejõustik

Keiso Pedriks alustas sisehooaega Taanis, kui läbis 60 meetrit tõkkeid 7,74ga ja saavutas Århusi jõuproovil kolmanda koha. Võidu võttis poolakas Krzysztof Kiljan (7,68), teine oli rootslane Max Hrelja (7,72). Hiljuti USA laagrist naasnud 28aastane pärnakas jahib sise-EMi normi (7,64). Pedriksi aasta tagasi püstitatud Eesti rekord on 7,66.