Elame praegusel ajal suisa kriiside puntras. Milline oluline probleem veel lahendust nõuaks?
Kullerkupp: Tuleksin kohe elektrihinna juurde. Võib-olla on see inimesi lõpmatuseni ära tüüdanud, aga midagi ei ole teha. See on meie majanduse nii-öelda kolme jalga tabureti üks oluline tugisammas. Kui meil elektrihind ei lange, on nii väike- kui suurettevõtjate, toiduainetööstuse, omavalitsuste ülalpidamisel olevate koolide, lasteaedade halduskulud meeletult suured. Me ei jõua iialgi nii palju maksuraha korjata, et need arved ära maksta ja et ettevõtjad ei läheks pankrotti.
Võime naeruvääristada seda meie pakutud kolmesendist elektrihinda, aga arvud räägivad selle eest, kuidas on võimalik kolmesendise elektrihinnagagi miljoneid kasumeid teenida (silmas on ilmselt peetud elektritootjaid, toim). Või oleks see hind viis või kuus senti, aga igal juhul on see parem kui 19 senti.
Teie erakonnal on regionaalpoliitikas samuti oma vaatenurk?
Kullerkupp: Me oleme seoses regionaalpoliitika suundumusega kogu aeg rääkinud, et siin peaks olema maksuerisused, toetuste erisused. Tervishoius on juba seda teed mindud. Toetused hajaasustuse piirkonna tervisekeskustele, perearstide nimistutele, nüüd juba pereõdedele. Starditoetus on juba tuhandetes eruodes, aga isegi see ei aita.
Me oleme seoses regionaalpoliitika suundumusega kogu aeg rääkinud, et siin peaks olema maksuerisused, toetuste erisused.
![](https://f8.pmo.ee/7n4Mk3V2gNsQBl7Hm1xk8JWEe5o=/135x135/smart/nginx/o/2023/01/27/15102848t1h3791.jpg)
Helle Kullerkupp.
Kui maksuerisusi on liiga palju, on väga keeruline rakendada?
Kullerkupp: Olen nõus, et seda bürokraatiat ja erisusi on väga palju juurde tulnud, aga kui me mõtleme ikkagi hajaasustuse ja maapiirkondade peale, siis siin võiks riigil olla kindel suund, et on maksuerisused. See ei pea olema mitmekihiline ja -tasandiline, aga kindel sõnum, et me läheme selles suunas.