K, 29.11.2023

Nädala persoon ⟩ Ilmarändur Rene Satsi: Pärnu on absurdne paik, kuhu mõneks ajaks jääda

Merle Rallmann
, veebilehe toimetaja
Facebook
Comments
Ehkki Rene Satsi on mööda ilma küllalt ringi rännanud, tahaks ta jala maha panna ka Arktikas ja Antarktikas.
Ehkki Rene Satsi on mööda ilma küllalt ringi rännanud, tahaks ta jala maha panna ka Arktikas ja Antarktikas. Foto: Erakogu

Reisiajakirjanik ja maailmarändur Rene Satsi kolis mullu sügisel poolatarist elukaaslase Justynaga Pärnusse. Aasta lõpus ilmus tema neljas reisiraamat “Minu matkarajad. Seiklemised mööda Eestit”, kus tuleb juttu mitmest Pärnumaa matkaseiklusestki.

Oma viimases raamatus küsite: “Miks peaks keegi tahtma linnas elada?”, aga paar kuud tagasi kolisite pikemalt mõtlemata Pärnusse. Miks nii?

Ma elasin 15 aastat Iirimaal Dublinis. Ilmselt maailma parim koht, kus elada, kui oled huvitatud madalast vererõhust ja sellest, et sa ei pea iga päev muretsema, kuidas eluga jumala pärast hakkama saada.

Poolatarist abikaasaga koos Eestisse kolimine ei olnud üldse “pikemalt mõtlemata”, meil oli korraks vaja vaheldust. Mina tahan sel aastal kodumaal kirjutada ühe näidendi ja filmi ja Justyna tahab eesti keelt õppida. Ja taliujumist harrastada. Mida ta Pärnus teebki. Mina vaatan seda pealt. See on nagu mõrva pealt vaadata.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles