T, 21.03.2023

Prokuratuur esitas surnud koera perenaisele kahtlustuse

Sirle Matt
, reporter
Prokuratuur esitas surnud koera perenaisele kahtlustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kodumaja juures lühikese keti otsa aheldatud Pontu kaalus leides 17 kilo, tal olid vaglad seljas, silmadest ja ninast nirises mäda.
Kodumaja juures lühikese keti otsa aheldatud Pontu kaalus leides 17 kilo, tal olid vaglad seljas, silmadest ja ninast nirises mäda. Foto: Eestimaa Loomakaitse Liit

Läinud aasta juunis anti loomakaitsjatele teada halvas seisus koerast Kilingi-Nõmmes. Vabatahtlik leidiski eest lühikesse ketti aheldatud, maas lebava nälginud koera, kellel olid vaglad seljas, silmadest ja ninast nirises mäda. Hinge vaakunud kutsa toimetati maaülikooli väikeloomakliinikusse. Hoolimata loomaarstide püüdlustest tuli Pontu nädalapäevad hiljem eutaneerida.

Omanik Reet Teearu tunnistas Pärnu Postimehele toona, et ta pole oma koerte puhul tarvitanud arstiabi peale vaktsineerimise ja kiibistamise, mis tehti põllumajandus- ja toiudu ameti (PTA) varasema ettekirjutuse peale.

Mullu juunis, kui koera halb kohtlemine välja tuli, võõrandas PTA Pontu Teearult ja looma omanikuks sai Eestimaa loomakaitse liit, mis asus koera eest hoolt kandma. Loomakliinikusse jõudes kaalus Pontu vaid 17 kilogrammi.

Märksõnad
Tagasi üles