Kodukandi motosportlased näitasid Valga jäärajal klassi

Pärnu motoklubi raudvara Ain Randmaa (nr 79) pani Valga jäärajal oma paremuse maksma.
Pärnu motoklubi raudvara Ain Randmaa (nr 79) pani Valga jäärajal oma paremuse maksma. Foto: Eesti mootorrattaspordi föderatsioon

Jäärajasõidu Eesti karikasarja kolmandal osavõistlusel startis Valgas Rautina järvel 135 motosportlast ja paremus selgus 15 arvestuses. Pärnumaa sportlased teenisid viis esimest, seitse teist ja kuus kolmandat auhinda.

Kõige nooremate motomeeste 50 ccm klassis pani kahes sõidus oma paremuse maksma Pärnu Vihuri klubi kasvandik Ruudi Kandelin, teiseks tuli võitja tiimikaaslane Sander Vahtramäe ja kolmas oli Harri Oja Pärnu motoklubist.

65 ccm tsikleid taltsutanud poiste võidukihutamisel ei andnud pärnakas Theo Kolts konkurentidele suurt sõnaõigust, tuisates mõlemas sõidus esimesena finišisse, kannul Kenneth Simulask Vihurist, Henry Järv Äksi klubist ja Caspar Vetkin Pärnu motoklubist.

Juunioride 85 ccm masinaklassis oli parim Mathias Vetkin Pärnu motoklubist, järgnesid Karl Teesalu Redmoto tiimist ja Rasmus Ebelmann Äksist. Võtja klubikaaslased Kristjan-Erich Luhaäär, Oliver Püüding ja Rasmus Arukase said vastavalt neljanda, kuuenda ja seitsmenda koha.

Naiste omavahelisel jõuproovil oli kiireim Sandra Antoniak (KTL Racing), teise auhinna teenis Vihuri piiga Selyn Kazakova ja kolmandaks tuli Enelin Hermann Äksist. Pärnulanna Mairi Vann kihutas Valgas neljanda koha vääriliselt.

Klassis MX A tunnistas pärnakas Alex Vetkin Redmoto klubi sportlaste Kairo Katkosilti  ja Andre Parki paremust ning kuuendaks tuli Vihuri tiimi liige Karro Robert Jäärats.

MX 2 arvestuses võitis Karl Takk (Motohai), järgnesid Vihuri noored motomehed Hugo-Brent Freimann ja Uku Kandelin. Klassis Beginners pani Bruuno Soosalu Paikuselt oma paremuse maksma ja MXi hobisõitjate seltskonnas sai Jarmo Lehiste viienda tulemuse.

Jääpiigi klassis olid kolm paremat Andre Park, Rannar Uusna ja pärnakas Alex Vetkin. Kahes arvestuses sõtnud Freimannile kuulus viies koht.

40aastaste seenioride võistlusel sai Vihuri värve kaitsev ringrajaäss Hanno Velt viljandlase Marko Heinmäe ja Hannes Hansanni (KTL) järel kolmanda koha. Paikuse motomees Endrik Raal lõpetas jäärajasõidu kuuendana ja tema klubikaaslane Janek Saare oli üheksas.

Kümme aastat eakamate motosportlaste seas pidasid mehise duelli Pärnu motoklubi raudvarad Ain Randmaa ja Jüri Makarov. Alles viimase sõidu viimases kurvis alistas Randmaa konkurendi ja kolmanda auhinna teenis pärnakas Meelis Kingi. Paikuse klubi eestvedaja Toivo Nikopensius pidi seekord leppima viienda kohaga.