Viola Hambidge teenis kahe päevaga neli Eesti meistri tiitlit

Viola Hambidge’i (esiplaanil) medalikogu täienes nelja kulla võrra.
Viola Hambidge’i (esiplaanil) medalikogu täienes nelja kulla võrra. Foto: Marko Mumm/EKJL

Suvepealinna kergejõustiklased naasid pealinnast U18-, U20- ja U23-vanuseklassi Eesti meistrivõistlustelt üheksa kuldmedaliga.

Vägeva saagi kogus Lasnamäe kergejõustikuhallis Pärnu spordikooli ja SK Altiuse 16aastane mitmevõistleja Viola Hambidge, kes kahe päeva jooksul tõusis pjedestaali kõrgeimale astmele neljal korral. Romet Mihkelsi õpilane triumfeeris alla 18aastaste sportlaste hulgas nii 60 meetri tõkkejooksus (8,66), 200 meetris (25,15), 400 meetris (56,25) kui 800 meetri jooksus (2.17,51).

Ann Marii Kivikas (keskel) võitis kolm kulda.
Ann Marii Kivikas (keskel) võitis kolm kulda. Foto: Marko Mumm/ekjl

Kübaratrikiga sai hakkama tema klubikaaslane, nüüd Tartus tudeeriv ja treeniv Ann Marii Kivikas, kes U23-eaklassis jättis kõik konkurendid seljataha sprindis (7,66), 200 meetri jooksus (24,71) ja kaugushüppes (5.82). Altiuslased teenisid ka kaks pronksi: Emmeliine Meriste (U23) jooksis 400 meetrit 1.00,44ga ja Greete-Liis Krapp (U20) tõukas kuuli 11.72.

Kalevlaste kulla eest hoolitses Merili Tiik (keskel).
Kalevlaste kulla eest hoolitses Merili Tiik (keskel). Foto: Marko Mumm/ekjl

Pärnu spordikoolile ja Kalevi kergejõustikuklubile tõi kulla Merili Tiik, kes näitas kõigile kandu U20 vanuseklassi 800 meetri jooksus (2.17,69). Poole lühemal distantsil oli ta kolmas (1.00,12). Alla 18aastaste sportlaste seas saavutasid kalevlased kaks pronksi: Gloria Teearu 60 meetris (7,88) ja Jakob Ergezinger kolmikhüppes (12.49).

Sama vanuseklassi Kalevi kvartett koosseisus Patrick Remmel, Karl Tuka, Paul Villmann ja Steven Valtšuk lidus 4x200 meetri teatejooksus hõbedavääriliselt (1.34,05), esikoha võitnud nelikule jäädi alla 0,01 sekundiga.

Rasmus Roosleht pälvis kõiki karva medaleid.
Rasmus Roosleht pälvis kõiki karva medaleid. Foto: Marko Mumm/ekjl

Niidupargi kergejõustikuklubi autasu eest hoolitses Gertu Küttmann, kes U23-vanuseklassi kuulitõukes tuli 12.74ga hõbedale. Pärnu mitmevõistleja Rasmus Roosleht, kes nüüd õpib pealinna ülikoolis ja esindab sealset Tallinna SS Kalevit, kogus samaealiste poiste hulgas täiskomplekti medaleid. Niidupargi klubi kasvandik võidutses 60 meetri tõkkejooksus (8,24), oli kuulitõukes teine (15.06) ja 200 meetris kolmas (22,85).