Rohepööre, mis on Euroopa Liidu disainitud, resoneerub muidugi, aga see, mis tehakse Eestis, ei ole tegelikult rohepööre.

Kaia Solnik
Kuidas rohepööre ja roheline energia haakuvad teie erakonna põhimõtetega?
Rohepööre, mis on Euroopa Liidu disainitud, resoneerub muidugi, aga see, mida tehakse Eestis, ei ole tegelikult rohepööre. Siin on raske rohepööret teha, kuna osa erakondi eitab seda, töötab sellele vastu ja siis tulevadki sellised poolikud lahendused.
Meie jaoks on rohepööre ülilihtne asi. Pigem toob see meile tulu ja rohepööre on võimalus muuta meie elukeskkonda paremaks. Tegelikult turgutada natuke majandustki, sest põhimõtteliselt lõpetame ära suured väljaminekud. Fossiilkütused, väetised, mürgid on jube kallid ja me hoiame kokku, kui neid sisse ei osta.
Hakates ise päikesepaneelidega energiat tootma, saame kulud tuluks pöörata.
Rohepööre on meil aruteludes isegi pisut negatiivse varjundi saanud. Kuidas seda mõtteviisi muuta?
Jah, rohepööre oleks nagu väga kallis, aga tegelikult on täiesti vastupidi.
Tuleks lugeda selle kohta, uurida, mis rohepööre päriselt on. Internetist on õiget infot natuke raske leida.
Poliitiliselt tuleks toetada inimesi, kes tahavad omale taastuvenergiaseadmeid paigaldada. Vanaisa just helistas, et eile tuli 40 kilovatt-tundi elektrit ja nii palju me küll ära ei kulutanud.
See, et ma päikesepaneelid paigaldan, ei ole tegelikult ainult investeering. See on iseseisvus, see on tuluteenimisvõimalus.
Kuidas riik saab rohelist mõtlemist edendada?