L, 1.04.2023

Puid langetavatele linnakobrastele terendab surm

Sirle Matt
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Põhiline koprakahju on  langetatud puud.
Põhiline koprakahju on  langetatud puud. Foto: Urmas Luik

Pärnu rannaniidu servas Kanali tänava lõpus populaarse kergliiklustee ääres on end sisse seadnud koprad. Piibri tegevuse jälgi võis vesise pinnasega metsatukas märgata juba mullu. Kuid tänavu on suured närilised eriti hoogu läinud.

Pärnu linnavalitsus on kahel korral tellinud kobraste näritud puude langetamise. Neid on maha võetud kümmekond. Veel närimata tüved kaeti võrguga.

Läinud neljapäeval vaatas linnavalitsuse haljastuse peaspetsialist Maire Akkermann ala üle ja paistis, et võrgud täidavad oma ülesannet: nendele puudele pole koprad hambaid taha ajanud. Ilmselt elutseb seal üks pesakond, kes langetab agaralt ka võsa ja on endale urge ehitanud. Näha oli mitu uruauku, urupealseid vajumisi ja värskeid tegutsemisjälgi. Pesakuhilat ega paisu ei paistnud, kuid see võib olla ehitatud mõne truubi sisse.

Teisele poole kergteed pole koprad oma mängumaad laiendanud.

Linnas müttavad koprad seavad Akkermanni sõnutsi ohtu inimesed, kes võivad pihta saada langeva puuga, mille koprad on murdumisohtlikuks närinud. Väljaspool asfaltteed kas või lemmikloomaga jalutades võib kopra urule sattudes sisse kukkuda ja viga saada. Seetõttu tuleb kobrastest linnas lahti saada.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles