Alvar Johannes Alev alustas MMi 35. kohaga

Alvar Johannes Alev.
Alvar Johannes Alev. Foto: Tairo Lutter

Alvar Johannes Alev tegi Sloveenias Planicas Põhja suusaalade maailmameistrivõistlustel avastardi, kui kavas oli meeste 30 kilomeetri suusavahetusega sõit.

Kui esireast ja numbritega üks ja kaks said rajale Norra ässad Johannes Høsflot Klæbo ja Pål Golberg, kes päev varem sprindivõistlustel võitsid kaks kirkaimat medalit, startisid eestlased Alvar Johannes Alev (42) ja Kaarel Kasper Kõrge (53) võistlejaterivi tagaotsast. Ühisstardist läks rajale 66 meest, keda esmalt ootas ees 15 kilomeetrit klassikas ja seejärel niisama palju vabatehnikas.

Avaringi (3,8 kilomeetrit) järel juhtis soomlane Iivo Niskanen, Pärnumaa mees Alev oli kenasti pundis ja hoidis 33. positsiooni (+7,6). Kõrge hakkas 44ndana juba peagrupist maha jääma (+15,0).

Teisel ringil pandi tempo peale ja 7,5 kilomeetri vaheajapunktis oli 15 meest teistega vahe sisse teinud. Siis tuli teine punt kohtadel 16.–31. Alev oli kolmandas ja 35. kohal, jäädes liidrist maha 47,9 sekundit.

Liidrid tulid suuski vahetama (15 km) 13mehelises grupis, esimesena Niskanen, teisena Klæbo. Tori valla 29aastane olümpiasportlane Alev (+2.12,9) jõudis vahetusalasse 37ndana ja ihuüksi: eesmine mees oli kümme sekundit ees, tagumised juba pool minutit maas. Kõrge hakkas vabatehnikat uhama 40. kohalt (+2.57,7).

21. kilomeetriks tundus, et norrakad võtavad kolmikvõidu. Ühte jalga sõitsid Simen Hegstad Krüger ja Sjur Roethe, kes olid Klæbo kümne sekundiga maha jätnud. Alev oli 36. (+4.10) ja Kõrge 40. (+4.44).

Maailmameistriks krooniti uhkes üksinduses finišeerunud Krüger. Hõbeda teenis võimsa lõpu teinud Klæbo (+12,1), pronksi Roethe (+14,1). Nelikvõidu kindlustas viikingitele Golberg (+45,9).

Vabatehnikat üksi sõitnud Alev tuli üle lõpujoone 35ndana, kui kaotas võitjale 5.57. Kõrgele märgiti lõpuprotokolli 39. koht (+7.18).

Pärnumaa mees teeb MMil järgmisel nädalal kolm starti veel: kolmapäeval on kavas 15 kilomeetri vabatehnika, reedel teatesõit ja pühapäeval 50 kilomeetrit klassikat.