Motosportlased kihutasid Saadjärvel pjedestaalile

Joel Kukk
Noored motomehed sööstavad rajale.
Noored motomehed sööstavad rajale. Foto: Igor Tseskidov

Mootorratturite jäärajasõidu Eesti karikasarja neljandal etapil kihutas Saadjärvel 118 sportlast ja paremus selgus tosinas arvestuses. Pärnumaa sportlaste saagiks langes seekord 14 auhinda.

Kõige nooremate motomeeste 50 ccm klassis saavutas Pärnu Vihuri motoklubi poiss Sander Vahtramäe teise koha. Teda edestas Yamaha keskuse sõitja Henry Järv ja kolmandaks tuli Marcus Triisa Redmoto tiimist.

65 ccm tsikleid taltsutanud noormeeste konkurentsis pani Pärnu motoklubi kasvandik Theo Kolts kahe sõidu kokkuvõttes oma paremuse taas maksma. Teise auhinna teenis Kenneth Simulask Vihurist ja kolmas oli võitja klubikaaslane Caspar Vetkin.

Juunioride 85 ccm klassis oli kiireim pärnakas Mathias Vetkin, järgnesid Karl Teesalu Redmoto klubist ja kodurajal kihutanud Rasmus Ebelmann. Õrnema soo võidusõitjatest mahtusid pjedestaalile Sandra Antoniak (KTL Racing), Enelin Hermann (Äksi 39 Team) ja Selyn Kazakova (Vihur).

Klassis MX Beginners saavutas Tihemetsa klubi motosportlane Raido Elbing kolmanda koha, etapi võitis Rain Remmelg Linnamäelt ja teise koha sai Jörgen Vikkat KTMi tiimist. MX A konkurentsis nautis võidurõõmu Kairo Katkosilt Redmoto klubist, teise auhinna teenis võitja tiimikaaslane Andre Park ja kolmandaks tuli Alex Vetkin Pärnu motoklubist.

Jääpiigi klassis oli parim Park, järgnesid Rannar Uusna (KTL Racing) ja Alex Vetkin.

Pärnu motoklubi krossiäss Jüri Makarov nautis Saadjärve jäärajal seenioride klassis võidurõõmu. Foto: Erakogu

Hobisõitjate arvestuses kihutas mõlemas sõidus esimesena finišisse Kaido Kase Tihemetsalt, kannul Hendrik Merimaa Honda tiimist ja Jarmo Lehiste Paikuse klubist. Kasele kuulus samuti etapivõit üle 40aastaste seenioride klassis.

Kümme aastat eakamate motosportlaste seas oli Saadjärvel parim Pärnu motoklubi raudvara Jüri Makarov, järgnesid kunagine ringrajaäss Meelis Kingi, võitja klubikaaslane Ain Randmaa ja Paikuse klubi eestvedaja Toivo Nikopensius.