Spordi lühiuudised

Lääneranna spordikooli vägilane Eerik Pank teenis absoluutarvestuses võidukarika, Leo esindaja Robyn Paulberg kerkis pjedestaali teisele astmele. Foto: Lääneranna spordikool

Sumo

Pisisaare spordikeskuses selgusid U18-vanuseklassi ja täiskasvanute Eesti sumomeistrid. Peale selle jagati Jõgevamaal iga võistlusklassi kahele paremale pileteid EMile Poola ja MMile Jaapanisse, esindamaks Eesti koondist.

Lääneranna spordikooli esindaja  Eerik Pank teenis täiskasvanute hulgas kaks meistritiitlit, kui triumfeeris nii üle 115kiloste kehakaalus kui absoluutarvestuses, see andis talle Eesti esinumbri aunimetuse. Stefan-Lauri Mölder tõi Lääneranna valda täiskasvanute (–77 kg) kulla ja U18-eaklassi pronksi (–80 kg). Pärnu maadlusklubile Leo tõi tšempionitiitli Robyn Paulberg, kes oli parim kuni 100kiloste meeste hulgas, absoluutarvestuses saavutas ta teise koha. Kuni 70kiloste meeste hulgas tuli Argo Mitt pronksile.

Madis Moos.
Madis Moos. Foto: Meelis Heli

Lauatennis

Pärnu spordikooli õpilane Madis Moos teenis Eesti juunioride (U19) lauatennise meistrivõistlustel kaks medalit. 18aastane pärnakas pälvis individuaalturniiril hõbeda ja paarismängus ühes Pert Marten Lehtlaanega kulla.

Märt Tammearu.
Märt Tammearu. Foto: Sander Ilvest

Võrkpall

Mullu Eesti parimaks meesvõrkpalluriks valitud pärnumaalane Märt Tammaru sai Belgias juubeldada, kui tema tiim Roeselare Knack krooniti karikavõitjaks. Finaalis alistati Decospan Volley 3:0. Tänavu Roeselare põhitegijaks kerkinud Tammearu vaatas tiitlimatši kõrvalt, sest vigastas hiljuti hüppeliigest. Knack on Belgia meistrivõistlustel seni võitnud kõik 16 matši ja on veel võistlustules tugevuselt teises eurosarjas ehk CEV Cupil, kus on jõutud poolfinaali.