Pärnu naised vedasid Eesti koondise Balti tšempioniks

Aliis Allas (vasakul) ja Eveli Mälk (keskel) võitsid kõik matšid.
Aliis Allas (vasakul) ja Eveli Mälk (keskel) võitsid kõik matšid. Foto: Castor Squashiklubi

Lätis mängiti kolme riigi squash’i Balti matš, kust võitjana väljusid eestlased.

Igal riigil tuli välja panna viis meest ja kolm naist, kellest igaüks pidas teiste riikide seinatennisistidega ühe matši. Pärnakaid esindasid Eveli Mälk ja Aliis Allas, kes tegid puhta vuugi ja alistasid üksikmängus nii Läti kui Leedu kolleegi 3:0.

Viimaks, kui kõik lahingud peetud ja võidud kokku loetud, selgus, et maarjamaalased võitsid 16 matšist 11. Lätlased saavutasid üheksa võiduga teise ja leedukad neljaga kolmanda koha.

Eesti koondis.
Eesti koondis. Foto: Castor Squashiklubi

Väärib märkimist, et kolm nädalat tagasi toimunud Eesti meistrivõistlustelgi riisusid Pärnu naised koore. Siis teenis oma kolmanda meistritiitli 19aastane Mälk, kes alistas 12 sportlase konkurentsis finaalis oma esimese treeneri, 39aastase ja kuuekordse Maarjamaa tšempioni Allase 3:0. Meestest saavutas Pärnu Castori klubi kasvandikest kõrgeima koha Walter Herold Veedla, kes oli 24 võistleja hulgas viies.