Pärnu Nooruse majas kehastusid pealtvaatajad vaimse tervise valdkonna töötajateks, aidates lahendada olukordi, mille publik välja pakkus ja mis laval maha mängiti. Peagi avaneb see võimalus Endla Küünis ja kontserdimaja kammersaalis osalusteatri etendustel taas.
Osalusteater pole hulludele, vaid neile, kes soovivad ennast harida
Tegu oli lugudega elust enesest, kus publik sai etenduses kaasa teha mängides, andes arutleda oma teema või pakkudes lahendusi.
“See nõuab publikult ettevalmistust, et nad on valmis oma naabriga arutlema või lavale tulema. Mitte kõik ei pea seda tegema, kuigi meie teatris on selline vorm,” tutvustas korraldaja MTÜ Ajumängude juht Heili Vaus-Tamm. Ta lisas, et see on kõigile neile, kes tunnevad huvi enesehariduse vastu.
“Minu kutsele tulla osalusteatrisse sain kord vastuseks, et “mul pole vaimse tervisega midagi lahti!”,” meenutas Vaus-Tamm.
Vaimne tervis ja noored
Tavateatrist me ei pruugi saada sellist kogemust, mis meid ennast otseselt puudutaks. See on nagu psühholoogi juurde minek, mille puhul vanasti arvati, et sinna on parem mitte minna ja end nende teemadega mitte siduda. Tänapäeva noored neid komplekse ei põe ja käivad osalusteatris klasside kaupa.