Pildid Valimistel said hääle Chuck Norris ja härra Ahv (6)

Copy

Nagu varasematel valimistel ei andnud kõik siit kandist osalejad oma häält nimekirja kantud 66 kandidaadile ja tegid tähtsale dokustaadile hoopis ristikesi ja kriipse või sirgeldasid vale numbri; panid kirja lühisõnumi sellest, mis sel hetkel südamel, või talletasid paberile mõne rohkem või vähem tuntud nime, kel valmistega seost pole.

Pärnu linnas valimisurni pandud sedelitest osutus selliseks ligikaudu iga 100. Lõviosa rikutud sedelitest moodustasid vale või üheselt loetamatu numbriga lipikud, ent parlamenti sooviti ka Chuck Norrist või härra Ahvi Tallinna loomaaiast. Ühele kehtetuks tunnistatud sedelile oli kirjutatud “Kaja Kallas”, ühele “Ei ole kedagi valida”, ühele “Ei ole ühtegi ausat inimest”. Keegi oli aga kaasa võtnud punase markeri, et anda teada: “Ei hääleta. Ei ole ori, fiktsioon”.

Pea iga valimisjaoskonna kehtetuks tunnistatud sedelite seas leidus lipik, millel ilutses igati korrektselt ja selgelt number 946. Arvesse ei läinud see seetõttu, et Pärnumaal ei saanud sellise numbriga kandidaadi poolt häält anda. Selle numbri all kandideeris Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kelle juured ulatuvad Pärnumaale ja kel on Saarde vallas maakodugi, aga tema poolt sai vaid hääletada Harju- ja Raplamaa valimisringkonnas.

Tagasi üles