N, 1.06.2023

Video ja galerii ⟩ Tuntud pianist testis Aivar Mäe loodud saalis äsja taastatud klaverit

Facebook Twitter
Comments
Lüdigi saal sai klaveri, millega saab nüüd ka klaverikontserte teha. Pilli headust kontrollis ja esimese kontserdi andis Johan Randvere.
Lüdigi saal sai klaveri, millega saab nüüd ka klaverikontserte teha. Pilli headust kontrollis ja esimese kontserdi andis Johan Randvere. Foto: Urmas Luik

Põhja-Pärnumaa vallavanem Aivar Mäe meenutas Lüdigi saalis vast renoveeritud Estonia tiibklaverilt katet tõstes mõne kuu tagust seisu: “Oli piinlik, ühe jala asemel oli kümme tooli. Nüüd näeb see välja nagu uus.”

Eesti ühe tuntuma pianisti Johan Randvere jutust selgub, et Vändraga seob teda otse üks vereliin: tema kallis vanaisa Valdek Arumäe.

“Siit natuke Juurikaru kooli poole oli uhke talu ja seal oli neli poega samade nimedega, mis vanasti oli pandud eesti kuningatele: Ülo, Valdek, Atso ja Kaupo. Rääkisime vanaisaga kõik jutud ära, kuidas ta 1939 läks Juurikaru kooli ning kuidas ta vaatas lauda katuselt, kuidas pommitati alevit,” jutustas klaveripalade vahele pianist, kelle vändralased olid palunud pidulikule sündmusele Lüdigi saali vast renoveeritud tiibklaverit sisse mängima.

Põhja-Pärnumaa vallavanem Aivar Mäe meenutas, et läbirääkimised Eesti ühte suuremasse põllumajandusettevõtete gruppi Agrone kuuluva AS Vändra juhatuse esimehe Margus Lepaga kestsid napid kaks minutit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles