N, 1.06.2023

Video ⟩ Sibyl Vane ja Kaisa Ling Thing avaldasid naistepäeva puhul ühisloo

Pärnu Postimees
Facebook Twitter
Comments
“Hertsoginna” on Sibyl Vane’i 2020. aastal ilmunud albumi “Duchess” nimiloo eestindatud versioon.
“Hertsoginna” on Sibyl Vane’i 2020. aastal ilmunud albumi “Duchess” nimiloo eestindatud versioon. Foto: Mailiis Ollino

Naistepäeval, 8. märtsil ilmus Sibyl Vane’i esimene eestikeelne singel „Hertsoginna“, mis on valminud koostöös särava bluusiartisti Kaisa Linguga.

“Hertsoginna” on Sibyl Vane’i 2020. aastal ilmunud albumi “Duchess” nimiloo eestindatud versioon. Loole on väga kõneka eestikeelse tõlke teinud Eesti bluusimuusik Kaisa Ling. Koostöö kahe artisti vahel sai alguse mullu.

“Meie viimase stuudioalbumi “Duchess” keskmes olid naised ja emad, kelle elu keerukusest selle albumi lood eri moel rääkisid. Möödunud aastal andsime välja heategevusliku kontsertalbumi Pärnu naiste tugikeskuse toetuseks. Albumi esitluskontserdil tulime selle looga esimest korda publiku ette “Hertsoginnat” esitama koos Kaisaga. Samal õhtul sündis plaan, et me salvestame selle loo mõeldes kõigile neile naistele, kes Eestis vägivalla all kannatavad, ja leppisime kohe kokku, et avaldame naistepäeval. See lugu on jätk teemale, millega oleme juba mõne aasta tegelnud,” selgitas bändi bassist Heiko Leesment.

Looga soovivad mõlemad artistid suunata tähelepanu vägivallaprobleemi ulatuslikule levikule Eestis. Kaisa Lingu sõnutsi kõnetas mõte koostööst teda kohe.

“Kui meie esimesel kohtumisel Helena avas, millest lugu räägib, läks see mulle väga korda. See on päriselt põrgubingo, mida tunneb iga inimene, kes on kannatanud vägivalda. Ohver tunneb, nagu ta oleks vahepeal ära surnud. Seejärel ärkab ta ellu ja siis algab rulett uuesti. See jääbki korduma,” selgitas loole eestikeelse tõlke teinud Kaisa Ling.

“Hertsoginna” on Sibyl Vane’i esimene eestikeelne singel. Pala on salvestanud ja viimistlenud Siim Mäesalu. Loo salvestusel teevad Sibyl Vane’i ja Kaisa Lingu kõrval kaasa pianist René Allkivi ansamblist Kaisa Ling Thing ja Kristjan Kaasik Tanel Padar Bandist.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles