Järelvaadatav ⟩ Pärnu vollesats andis poolfinaalseeria avavaatuses Tartule kõva lahingu

Pärnu võrkpalliklubi meeskond andis Tartu Bigbankile kõva lahingu.
Pärnu võrkpalliklubi meeskond andis Tartu Bigbankile kõva lahingu. Foto: Urmas Luik

Pärnu võrkpalliklubi meeskond näitas Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria avamatšis Tartu Bigbanki vastu hambaid, kuid pidi lõpuks tunnistama oponendi paremust.

Enne tänast mängu polnud pärnakad sel hooajal Taaralinna tiimilt saanud kätte ühtegi geimivõitu ja kõik matšid oli lõppenud tartlaste kuiva ülekaaluga.

Balti liiga veerandfinaalis Selveri/TalTehci satsi välja lülitanud suvepealinlased näitasid, et autsaideri staatusest hoolimata tuleb vastastel nendega tõsiselt arvestada: avageimi punkt-punkti-mängus kallutati otsustaval hetkel paremus enda kasuks ja kirja saadi 25:23 võit.

Teises geimis haaras Tartu tiim mõnepunktise edu, ent kui skoor oli kahekohaline, seadsid pärnakad jalule viigi. Siis saavutas Tartu taas tillukese edumaa, aga taas olid tablool viiginumbrid – 15:15 – ja Tony Tammiksaare serviässa järel mindi tehnilisele vaheajale juba Pärnu meeskonna ühepunktises eduseisus. Mängumeeste punktide lahendamisega said paremini hakkama tartlased ja teenisid 25:22 geimivõidu.

Kolmandas geimis haaras initsiatiivi Tartu meeskond, aga pärnakad jõudsid mitu korda viigini ja võtsid seisul 20:19 omakorda juhtohjad enda kätte. Järgmiste punktide mängimisel saatis edu tartlasi, kes seisul 24:22 said geimpalli. Järgmine punkt läks pärnakate kontole, aga geimile pani punkti järgmisel pallivahetusel tartlaste temporündaja Mart Naaberi pommlöök võrgu keskelt.

Neljandas geimis lõppes Pärnu tiimil püssirohi ja tartlased said kindla 25:14 võidu.

3:1 ülekaaluga haaras Tartu Bigbank kolme võiduni mängitavas poolfinaalseerias algedu. Järgmine mäng on pühapäeval Pärnus.