Pärnumaa mehed teenisid sõudetšempionaadil kaksikvõidu

Meestest teenis Eesti meistri tiitli Johann Poolak (valges).
Meestest teenis Eesti meistri tiitli Johann Poolak (valges). Foto: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Eesti sisesõudmise meistrivõistlusted meelitasid Tartu ülikooli spordihoonesse üle 200 osaleja.

Talvisel tippsündmusel tuli ergomeetril pingutada klassikalised 2000 meetrit, üksnes noorimad – C-klass ehk kuni 14aastased – läbisid poole lühema maa.

Meeste konkurentsis riisusid koore pärnumaalased, keda esiviisikusse mahtus koguni neli. Eesti meistriks krooniti Pärnu Kalevi esindaja Johann Poolak (6.05,2), kes jättis teise pjedestaaliastme klubikaaslasele Sten-Erik Andersonile (6,09.0) ja kolmanda narvalasele Mikhail Kushteynile (6.10,1).

Järgnesid Pärnu SK atleedid Margus Kodasma (6.10,5) ja Nikita Konstantinov (6.14,0). Sõudelegendid Tõnu Endrekson ja Allar Raja kaasa ei löönud.

Meeste esikolmik.
Meeste esikolmik. Foto: Concept2 Eesti

“Võinuks natuke kiiremini sõita, aga paar–kolm päeva tagasi jäin pisut haigeks, sain suusatades külma ja hääl on ära – sinna need paar sekundit läksid. Siiski oli aeg minu kohta üpris korralik, poolteist sekundit isiklikule. Sisehooaeg on nüüd läbi ja saab keskenduda vee peal treeningutele,” resümeeris Eesti paarisaerulise neljapaadi eessõudja Poolak võiduintervjuus.

25aastase pärnaka sõnutsi harjutati veebruaris kolm nädalat koondisega Itaalia väikselinnas Sabaudias. Nüüd minnakse peagi Saapamaa vee peale viieks nädalaks tagasi.

“Veekilomeetreid on juba seljataga ja seal on korralikud ilmad, saab neid edasi koguda,” kinnitas Poolak, kelle sõnutsi treenivad Sabaudias ka itaallased, iirlased, kasahhid ja sakslased. “Rahvast ikka jätkub, pigem on seal vaja vaadata, millal treeninguaega leiab ja vee peal vähem rahvast on.”

Esimene rahvusvaheline võistluski tuleb viienädalase laagri sees, kui toimuvad kohalikud mälestusvõistlused. Seal stardib Poolak  Kushteyniga kahesel. “Seal saame esimese pildi ette, mis tase meil see kevad võrreldes teiste tippkoondistega on,” selgitas pärnakas.

Neljapaadi liikmed Johann Poolak (esiplaanil) ja Mikhail Kushteyn teevad esimese võistlusstardi kahesel. Foto: Ulvi Lutoškin

Eesti sisemeistrivõistlustel punnitati päeva tippajad välja meeste U23-vanuseklassis, kus kaks siseässa said kirja aja alla kuue minuti: Kaarel Kiiver (TÜASK) võidutses 5.54,5ga ja Leo Muiste (Viljandi) oli 5.57,2ga teine.

Suvepealinna tuli veel medaleid. Meeste kergekaalus pidi Ander Koppel (Pärnu Kalev) tunnistama üksnes Elar Loodi (SAK Tartu) paremust. Üle 30aastaste meeste seas teenis meistrikulla Joosep Laos (Pärnu Kalev), üle 50aastastest naistest oli Katri Aron (Pärnu SK) hõbedal.

Tüdrukute B-klassis pani 27 sportlase konkurentsis ürituse kinni Lisette Idvand (Pärnu SK). Tema tiimikaaslane Werner Jõgeva saavutas poiste A-klassis hõbeda. Tüdrukute C-klassis tuli Pärnusse pronksmedal, mille 20 sportlase hulgas pälvis Pauliina Mäehunt (Pärnu SK). Parasõudmises tõid Pärnumaale esikolmikukohti Birgit Näppi, Marit Ojamaa, Amelie Arula, Randel Peerna ja Ivar Merila.