Pärnu motopoiss võitis noorte karikasarja

65 ccm tsiklit taltsutav Theo Kolts pani noorte talvises karikasarjas oma paremuse maksma. Foto: Eesti mootorrattaspordi föderatsioon

Pärnu motoklubi kasvandik, Vanalinna põhikoolis õppiv üheksa-aastane Theo Kolts saavutas Sõmerpalus Eesti noorte krossisõitjate karikavõistluste Adrenalin Arena finaaletapil teise koha, millest piisas, et sari võita.

65 ccm masinaklassis pidasid võidu nimel ägeda duelli Sõmerpalu poiss Enri Lustus ja Kolts. Avasõidus võttis stardi järel liidrikoha enda kätte koduhallis kihutanud Lustus, kannul Kolts. Kahekesi läksid poisid teistel sõitjatel kohe eest ära ja esikoha saatus jäi nende otsustada. Konkurendist kaks aastat noorem pärnakas püsis liidril kenasti kannul, kuni leidiski möödumiseks sobiva koha ja asus ise sõitu juhtima. Sõidu viimases faasis rikkusid kahe kange esikohaduelli ära ringiga mahajääjad, kes sinist lippu ei austanud. Sellest segadusest sai rohkem kasu Kolts, kes võttis lõpuks kindla võidu. Lustus pidi leppima teise kohaga ja kolmandana sai ruudulipu Robin Robert Mooses Eesti motospordi akadeemiast.

Teine sõit algas samamoodi nagu esimenegi, Lustus söösts taas stardis ette ja Kolts võttis sisse teise koha. Noor pärnakas otsis võimalusi liidrikohta endale haarata, kuid siis tulid taas mängu tuttavad ringiga mahajääjad, kes vahepeal polnud sinise lipu mõttest aru saanud. Sel korral rikkusid nad Koltsi võidušansid. Lustusel õnnestus jälitajatega vahe sisse sõita ja esimesena finišisse jõuda. Kolts lõpetas teisena ja Moosesele kuulus taas kolmas koht.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 47 punktiga Lustus, teise koha sai samade punktidega Kolts ja kolmas oli 40 silmaga Mooses. Hooaja kokkuvõttes krooniti sarja võitjaks 189 punkti kogunud Kolts, järgnesid Lustus 182 ja Mooses 125 punktiga.

“Talvine hooaeg oli meile nii jääradadel kui sisehallis edukas, nüüd hakkame valmistuma noorte Euroopa meistrivõistlusteks, mille esimene etapp tuleb juba aprilli lõpus Pärnu lennuvälja motopargi rajal,” rääkis noore krossisõitja isa Taavi Kolts, lisades, et suvise hooaja teine suur eesmärk on jõuda Eesti meistrivõistlustel pjedestaali kõrgeimale astmele.