Pärnakas tõi Võrtsjärvelt regativõidu

Joel Kukk
Copy
Pärnakas Mihkel Kosk pani Võrtsjärvel edukale hooajale väärika punkti.
Pärnakas Mihkel Kosk pani Võrtsjärvel edukale hooajale väärika punkti. Foto: Eesti jääpurjetamise liit

Eesti, Läti ja Poola jääpurjetajad lõpetasid hooaja nädalavahetusel Võrtsjärvel Kalevi jahtklubi lahtistel meistrivõistlustel. Kui laupäeval panid tugevad tuuleiilid ja kevadiselt pehme jää roolimeeste oskused viies sõidus karmile proovile, siis pühapäevaks tuule ramm rauges ja paljud väiksema kogemuste pagasiga sportlased kippusid distantsi läbimisega jänni jääma.

DN-klassis võitis ülekaaluka esikoha Pärnu jahtklubi sportlane Mihkel Kosk, kes sai seitsmest sõidust viis esimest ja kaks kolmandat kohta. Teise auhinna vääriliselt seilas Joonas Kiisler Hiiumaa Dagö klubist ja kolmas oli Argo Vooremaa Haapsalust. Esikolmikule järgnesid pärnakas Kristian Allikmaa, saarlane Georg Paomees ja Mart Toots Saadjärve jahtklubist.

Kahemehepurjekate Monotüüp XV klassis panid oma paremuse maksma hiidlased Olev Oolup ja Andrus Padu. Pjedestaali madalamad astmed kuulusid Saaremaa merispordi seltsi ekipaažidele: teiseks tulid Mark Paomees ja Raul Tahk  ja kolmandaks Indrek Aavik ja Siim Valgre.

“Lõppenud hooaega võin nimetada oma jääpurjetamise karjääri üheks paremaks,” ütles Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Kosk, kelle sõnutsi oli tema edu pant aasta varem tehtud investeeringud uutesse purjedesse, mastidesse ja uiskudesse.

Väärib märkimist, et mitmekülgne purjetaja Kosk alustas kaks nädalat tagasi suvist hooaega Itaalias, kus seilas Draakon-klassi kiiljahtide regatil.

“2024. aastal korraldame Draakonite Euroopa meistrivõistlused Pärnu lahel ja minu missioon on meelitada siia võimalikult paljude riikide meeskonnad,” teatas Kosk.

Tagasi üles