P, 4.06.2023

Homsest on siseveekogude jääle minek keelatud

Kati Saagim
, vastutav veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Soe ilm on muutnud siseveekogude jää hapraks.
Soe ilm on muutnud siseveekogude jää hapraks. Foto: Urmas Luik

Viimastel nädalatel on õhutemperatuur püsinud termomeetri plusspoolel ja soe ilm on muutnud siseveekogude jää hapraks. Sellistes oludes on jääleminek eluohtlik ning õnnetuste vältimiseks keelab päästeamet homsest Eesti siseveekogude jääle mineku.

“Eesti eri paigus on jääolud ebaühtlased: on piirkondi, kus siseveekogude jää on juba sulanud, kuid on neidki veesilmi, kus jää on veel peal. Küll aga tuleb meeles pidada, et jää, mis esmapilgul võib tunduda inimese kandmiseks küllalt tugev, on tegelikult soojakraadide käes ohtlikult rabedaks muutunud ja sellele minek on ohtlik,” selgitas päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.

Jääalune vesi on vaid paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab täiskasvanu vastu kümmekond minutit, laps aga veel vähem. Seetõttu tasub lapsevanematel teha selgitustööd ja rääkida ka pere pisematele jääga kaasnevatest ohtudest.

Märtsis on päästjad paarikümnel korral reageerinud väljakutsetele, kus inimene on siseveekogu jääl ohtu sattunud. Sageli on ohust häirekeskusele teada andnud tähelepanelikud elanikud ja tihti on väljakutsed olnud tingitud sellest, et õhukesele jääle on läinud lapsed.

Tänavu on vesi nõudnud ühe inimelu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles