Fosti lidus 760 maratoonari hulgas teiseks

Ukraina värvides jooksnud Roman Fosti tuli Slovakkias teisele kohale.
Ukraina värvides jooksnud Roman Fosti tuli Slovakkias teisele kohale. Foto: Bratislava Maraton

Mullu tippsportlase karjääri seljataha jätnud Roman Fosti pani end proovile Bratislava maratonil, tähistades sellega kümne aasta täitumist esimest 42,2 kilomeetri jooksust.

Slovakkia pealinnas tuli kuninglikku distantsi jooksma 760 spordisõpra. Kulla teenis ukrainlane Taras Ivaniuta, kelle ajaks mõõdeti 2:22.23. Fostigi avaldas au Ukrainale, võisteldes nende värvides riietuses, ja sai teisena kirja 2:23.46. Pronksmedali pälvinud tšehhi Paweł Kosekit edestas eestlane üle nelja minutiga.

Viimase tipptasemel maratoni on Fosti lubanud joosta tänavu sügisel Tallinnas: seal püüab pärnakas alistada 2:20 ja võita oma viimase Eesti meistrivõistluste medali. Fosti tippmark 2:10.46 pärineb 2021. aastast, kui ta sai Itaalias jagu Tokyo olümpiamängude normatiivist (2:11.30) ja pääses suurvõistlusele.