Valitsev meister mängis veerandfinaalseeria avavaatuses maha 18punktilise edu (1)

Pärnakate kapteni Mihkel Kirvese (palliga) 27 punktiline panus ei aidanud Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria esimeses kohtumises Pärnu Sadama tiimil võitu koju tuua. Foto: fiba

Valitsev Eesti meister Pärnu Sadam alustas tänavuse koduse tšempionaadi veerandfinaalseeriat Rapla Avise Utilitase vastu bravuurikalt, minnes poolajapausile soliidse eduga, ent platsile naastes sai asjad jooksma Raplagi ja mängu lõpp kiskus põnevaks ning lõpuks pidid suvepealinlased lisaajal vastase paremust tunnistama.

Avaveerandil hullas Pärnu tiim mõnuga, tehes sisse 27:19 edu. Teisel mänguveerandil suurenes see veelgi ning poolajapausiks oli skoor juba 50:32.

Pärnu poolelt olid heas hoos Matthew Nicholas Mccarthy, kelle kontole kogunes 16 punkti (neli kolmepunktiviset), Robert Valge 14 punktiga (kolmesed kolmest kolm) ja kapten Mihkel Kirves 11 punktiga.

Kolmandal veerandil leidsid 18punktilisse kaotusseisu jäänud võõrustajad uue hingamise ja hakkasid tasapisi vahet vähendama. Paarkümmend sekundit enne veerandaja lõppu vähendas Tyler Cheese vahe kolmele punktile. Mark-Andreas Jaaksoni lõpusekundite tabamus jättis pärnakatele enne otsustavat vaatust siiski viiepunktilise edumaa.

Mänguseis oli viigis kolm minutit enne normaalaja lõppu. Siis pääses Rapla kolmega ette, ent Derrick Woodsilt tegi Kirvesele ebasportliku vea ja pärnakas tabas kahest vabaviskest ühe. Sadamale jäänud rünnakul viskas Isaiah Hart kahese ja normaalaeg lõppes seisuga 79:79.

Lisaajal oli initsiatiiv kodumeeskonna käes ja magusa 95:93 võidu üle sai rõõmustada Rapla tiim koos rõkkava publikuga.

Pärnu meeskonna suurim korvikütt oli 27 punkti visanud Kirves, Valge lisas 23 silma.