Motomehed kihutasid pjedestaalile

Paikuse motoklubi raudvara Aivo Rabbi kihutas Vilaski krossil veteranide esimese auhinna vääriliselt. Foto: Igor Tseskidov

Pärnumaa sportlased võitsid kestuskrossi Eesti meistri- ja karikasarja esimesel etapil Valgamaal Vilaski rajal kaheksa auhinda. Absoluutarvestuses oli kaks tundi kestnud motomaratonil parim Karel Kutsar klubist Estonian Express, talle järgnesid Andero Lusbo Kagu motoklubist ja Kaarel Tilk Sõmerpalust.

Üle 50aastaste seenioride konkurentsis oli kiireim Aivo Rabbi Paikuse motoklubist, järgnesid Argo Laherand Läänemaalt ja võitja klubikaaslane Toivo Nikopensius. Kümme aastat nooremate motomeeste seas saavutas Toomas Palmissaar Pärnu motoklubist Priit Palatu (Sõmerpalu MK) järel ja Rasmus Lehteri (Carma MK) ees teise koha.

E1-klassis tunnistas pärnakas Marek Künnapas vaid Kaarel Tilga ja Rait Kaimeri (Motoworks RT) nappi paremust. Juunioride 85 ccm klassis oli kiireim Paul Raid Sõmerpalust, teise koha vääriliselt kihutas Rasmus Arukase Pärnu klubist ja kolmandaks tuli Äksi noormees Marten Gavrilov.

Neljarattaiste tsiklite poolteist tundi kestnud võistlusel noppisid ATV-klassis kaks paremat pala Paikuse klubi sõitjad: etapi võitis Hegri Sutt, teiseks tuli Toivo Kaarna ja kolmanda auhinna teenis Kalle Kõivsaar (CanAm). Quadracer’ite sõidus tuli veteranide võitjaks pärnaks Rainer Palu, kes edestas lähimat jälitajat Raido Viinapuud Redmoto klubist finišis üle poole minutiga.

Vilaski maratoni peakorraldaja, Valga motoklubi juht Einar Peterson ütles, et kestuskrossi “Sandman 2023” stardis oli laupäeval kokku üle 160 sõitja ja päev läks igati korda. Vilaski võistluse teeb Petersoni sõnutsi eriliseks see, et 65 ccm masinaklassi sõidetakse Valgast pärit legendaarse motosportlase Jüri Raudsiku karikale. “Liiva sees sõidetava kestuskrossi rada on noortele motomeestele üsna karm katsumus,” tõdes Peterson.