Võimlejad naasid medalinoosiga

Merle Rallmann
Klubi Rüht rühm Briiz kogus võimlemisfestivalil “Kauni rühiga ellu” kohtunikelt 99 punkti 100 võimalikust ja võitis kulla. Foto: Kertu Kangur.

Laupäeval toimus Tallinnas Kalevi spordihallis võimlemisfestival “Kauni rühiga ellu”, kus osalesid lasteaiad, koolid, klubid ja muud liikumisrühmad kõikjalt Eesti. Teiste seas astusid kohtunike ette Pärnu võimlemisklubi Rüht viie rühma ja Kilingi-Nõmme võimlemisklubi Githa kahe rühmaga, kes auhinnalaualt kamba peale igat karva medalikomplekte koju tõid.

30. korda toimunud festivalil hindas võimlemiskavu kümneliikmeline žürii, kes andis etteastetele hindeid kümne palli süsteemis.

Rühi sportlased noppisid võimlemisfestivalil kaks esikohta, ühe teise ja kolmanda koha.

Kuldmedalitega naasis võistluselt treener Kai Esna käe all harjutav rühm Briiz kavaga “Just feel”, seejuures hindasid kohtunikud kava pea ideaalseks: 100 punktist koguti 99.

Rühm Briiz.
Rühm Briiz. Foto: Kertu Kangur

Rühmad Arabelle ja Safiir võistlesid koondkavaga “Rahutaevas kõigile” ja võitsid esikoha 90 punktiga. Võimlejaid treenivad Anu Nõmm ja Kertu Kangur.

Ühiskava “Rahutaevas kõigile”.
Ühiskava “Rahutaevas kõigile”. Foto: Erakogu

Hõbemedalid riputati kaela Selecti rühma võimlejatele (treener Julia Pabor), kes kavaga “Lainetes” kogusid 76 punkti.

Rühm Select.
Rühm Select. Foto: Anu Nõmm

Pjedestaali kolmandale astemele tõusis 73 punktiga rühm Päikesekiired kavaga “Kevadised päikesekiired” (Marin Küla ja Kertu Kangur).

Rühm Päikesekiired.
Rühm Päikesekiired. Foto: Marin Küla

Mudilaste rühm Sipsikud pälvis kavaga “Võimlemise vahva algus” tunnustusmedali (Anu Nõmm ja Kertu Kangur).

Githa sportlased naasid koju kulla ja hõbedaga. Lasterühm võistles kavaga “Rõõmsalt rõngastega” ja saavutas 92 punktiga esikoha.

Võimlemisklubi Githa lasterühm.
Võimlemisklubi Githa lasterühm. Foto: Margit Schmidt

Githa noorterühm kogus kavaga “Lustakas akro” kohtunikelt 83 punkti ja teise koha. Mõlemat rühma juhendab treener Margit Schmidt.

Laupäeval toimus võimlemisvõistlus ka Elvas, kus lahtistel meistrivõistlustel selgusid parimad rühmvõimlemises. Nii klubi Rüht Flamingod (Kai Esna) kui Liblikad (Mare Arva) saavutasid kolmanda koha.