Suvepealinna võitlejad tõid Euroopa meistrivõistlustelt kolm medalit

Vasakult: Kamilla Velikopolje, Anette Russ, treener Robert Trofimov ja Henry Merivälja. Foto: Erakogu

Itaalias Jesolos taekwondo Euroopa meistrivõistlustel käis nädala jooksul areenil üle 700 sportlase 32 riigist. Eesti koondisse kuulus 31 võitlejat, kellest kolm olid suvepealinnast.

Pärnakatest avas medaliarve Anette Russ, kes pälvis täiskasvanute konkurentsis kategoorias 2 dan tul hõbemedali, kui kaotas tiitlimatšis kreeklannale. Kuni 57kiloste sparringus jõudis Russ kahe võiduga veerandfinaali, ent pidi seal kreeklannast mulluse Euroopa meistri paremust tunnistama.

Kamilla Velikopolje sparringuturniir kuni 52kiloste täiskasvanute hulgas algas tagasilöögiga, kui pärnakas sai jalavigastuse, ent sellegipoolest alistas ta kreeklanna ja horvaadi. Poolfinaalis tuli vastu hilisem Euroopa meister Inglismaalt, kellele tuli vigastuse tõttu alla vanduda. Viimaks saavutas Velikopolje pronksi.

Henry Merivälja näitas oma oskusi kuni 60kiloste juuniorite sparringus ehk 14–15aastaste võitlejate hulgas. Noormees alistas järjepanu Kreeka, Ukraina, Tšehhi ja Sloveenia esindajad. Finaalis tuli vastu võtta napp kaotus bulgaarlaselt, mis andis kokkuvõttes hõbemedali.

Noortele jagas tiitlivõistlusel näpunäiteid Pärnu treener Robert Trofimov.

Eestlased teenisid EMil 14 medalit: ühe kulla, kuus hõbedat ja seitse pronksi, mis andis 32 riigi punktitabelis kümnenda koha.