Noor pärnakas tuli taas murdmaajooksu Eesti meistriks

Naomi Toomenurm tuli teist aastat järjest murdmaajooksu Eesti meistriks.
Naomi Toomenurm tuli teist aastat järjest murdmaajooksu Eesti meistriks. Foto: Romet Mihkels

Jõulumäe tervisespordikeskusse kogunes laupäeval üle 200 sportlase 26 klubist, et mõõtu võtta Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustel ja kaeda, kas kevadtalvine ettevalmistusperiood põhihooajaks on läinud täkkesse.

Eesti tšempionid selgusid kõigis vanuseklassides: alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni välja. Distantsid varieerusid eaklassi järgi ühest nelja kilomeetrini.

Ainsa medali jättis meie maakonda Pärnu spordikooli ja SK Altiuse piiga Naomi Toomenurm, kes läbis 1,5 kilomeetrit 5.14ga ja teenis U16 eaklassis esikoha. Hõbeda pälvinud Aleksandra Artamonova (Kalev-Sillamäe) jäi pärnakast viie sekundi kaugusele. Ses võistlusklassis jooksis 27 tüdrukut.

Toomenurm krooniti Eesti murdmaajooksu meistriks mullugi. Toona tõi teise kulla Pärnumaale tema klubikaaslane Viola Hambidge, kes pidi tänavu U18 vanuseklassis leppima neljanda kohaga, kui hõbe ja pronks jäid kahe sekundi kaugusele. Mõlemad Romet Mihkelsi õpilased naasid äsja kahenädalasest Itaalia treeningulaagrist.

Meestest tuli Jõulumäel Maarjamaa meistriks Olavi Allase ja naistest Laura Maasik.