E, 2.10.2023

PIKK INTERVJUU ⟩ Kossuklubi juhi keerulisim hooaeg: loobumismõtted, veganiks hakanud mängija ja kaotatud kihlvedu

“See pronks tundub nagu kuld, sest seda ei uskunud keegi”
Märt Pilme
, reporter
Facebook
Comments
Johan Kärp vaatas oma kuuendale hooajale tagasi ja tunnistas, et nii keerulist pole varem olnud.
Johan Kärp vaatas oma kuuendale hooajale tagasi ja tunnistas, et nii keerulist pole varem olnud. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu Sadama korvpallimeeskonna tänavusest hooajast saaks vändata kahetunnise draamafilmi, mis võiks alata järgmiselt: kohe alguses saavad peategelane ja tema asendaja surma, juba kümnendal minutil visatakse pealik üle parda.

Linateose üks stsenaristidest, tiimi juht Johan Kärp rääkis avameelselt, mismoodi ometi on sel lool õnnelik lõpp. Millised mured võistkonda kimbutasid ja milline oli rahaline seis? Kuidas ta Kalev Kruusile kihlveo kaotas ja miks ta peatreener Gert Kullamäega kurjustas? Kes mängijatest hakkas keset hooaega veganiks ja kes müttas medalimängus luumurruga? Kas me näeme järgmiselgi hooajal Mihkel Kirvest ja Robert Valget?

Päev pärast pronksi kaelasaamist niidab võistkonna mänedžer kodus muru ja trimmerdab. Kui siinkirjutaja laupäeva lõunal külla saabub, avab õllegi. Vestlus toimus sina-vormis, sest kossujuttu oleme omavahel ajanud juba aastaid.

Muruniitmine on aeg iseendale, saab mõtteid mõlgutada. Sinu omad tüürisid ilmselt kossu poole.

No vaata, milline aasta meil oli! Nii rasket pole varem olnud. Ei sooviks sellist konkurendilegi. Ebaõnn, vigastused, rahalised kohustused. Operatsioonid, mis tuli kinni maksta, sest kindlustus ei hüvitanud. See kõik sõi.

Võib-olla tundub mõnele võõrale väljastpoolt, et meie raskused on seotud eurosarjaga. Tegelikult tabas meid ebaõnn, kaasa arvatud see, et Ivo Van Tamm tuli sügisel kohe vigastusega. Sealt hakkas lumepall veerema.

Meeskonna komplekteerimine oli tänavu Toomas Annuki õlul. Tagantjärele targana: jäid mingid liinid hõredaks või võttis peatreener umbes poolemiljonisest eelarvest maksimumi?

Mingid asjad läksid õigesti ja mingid, nagu oli nähagi, mitte kõige paremini. Mõne mehe hind oli liiga kõrge ja me ei saanud temast kätte, mida tahtsime. Näiteks Matthew McCarthy: ta oli toodud ju põhitsentriks (aga mängis keskmiselt 20 minutit, M. P.). Väga tore ja sümpaatne inimene, aga võib-olla me ei osanud teda  ära kasutada. See koht jäi meil nõrgaks, seepärast pidigi Kirves üksi neid kõiki kohti lappima.

Meile pakutakse meili teel sadu, kui mitte tuhandeid mängijaid. Nende tausta läbitöötamine on suur töö. Annuk tegi seda tööd südamega ja vaatas neid videoid ööd läbi. Teda ei saa milleski süüdistada, et midagi valesti läks.

Saunalaval kuulsin, et sellal kui kolmik Barnies-Geks-Pavlov ära läks, tahtsite ka McCarthyst ja Isaiah Hartist vabaneda.

Jah. McCarthy agendile ütlesimegi, et leia talle uus klubi. Aga kuna ta oli päris kõrge palgaga, siis seda talle ei leitudki. Saime aru, et peame temaga edasi minema: tuleb leida viis, kuidas teda kasutada.

Hartiga oli hoopis naljakas lugu. Tema oli meil katseajal ja kui ta Pärnusse tuli, küsis nii mõnigi toetaja minult, kas ma olin purjus, kui selle venna võtsin. See ei oska ju üldse mitte midagi! Oligi selline … tagumik paks taga, polnud trenni teinud ja kole vise. Ma isegi oskan ilusamini visata! Mõtlesime: jumal küll, see pole ju mängumees.

Siis sai katseaeg läbi ja helistasin agendile, et lõpetame ära selle. Agent palus, et anna talle veel võimalus, ta usub sellesse kutti. Harti õdegi veel kirjutas Ameerikast pika kirja – südantlõhestava ja ilusa –, et nii tore poiss, töökas ja väärib võimalust. See oli üks paremaid otsuseid sel aastal, et me ta jätsime! Ta on tõesti ülilahe kutt, ma pole nii kihvti ameeriklast elus näinud. Meeskonnamängija, kes on tänavu meeletult-meeletult arenenud, kõigil vajus viimaste mängudega suu ammuli. Olen üpris kindel, et ta on mul järgmine aasta tagasi.

Võileiva hinnaga saadud mees.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles