Suur pildigalerii Legendaarne jooksusari jõudis üle pika aja maagilise tähiseni

Legendaarse Pärnu aastajooksude sarja tänavune kolmas etapp jõudis viimaks taas maagilise verstapostini: Vallikäärus lõi jooksul kaasa üle 200 jooksusõbra.

Vallikääru etapil tuli starti 117 last ja 1500 meetri pikkusel distantsil sai tulemuse kirja 84 eri vanuses jooksusõpra.

Meeste seas ei leidunud vastast avaetapigi võitnud, ent eelmisest kõrvale jäänud spordiklubi Altiuse esindajale Karl Mäele, kel kulus raja läbimiseks 4.25,5. Kümme sekundit hiljem jõudis finišisse maakonna üks tugevamaid jooksumehi Martin Tarkpea (Treeningtiim/PPA). Kolmanda koha teenis seekord Anu jooksutrennide liige Eero Heinmets, jäädes teise koha mehele alla kaheksa sekundiga.

Naiste konkurentsis ei olnud vastast kahel esimesel etapilgi võidutsenud maakonna esijooksjale Birgit Pihelgasele (Petersport), kellele löödi stopper kinni, kui see näitas 5.07. Teise-kolmandana saabusid finišisse omanimelise jooksugrupi liider Anu Piiroja (5.20,7) ja Hopa Fiti liige Helen Janisoo (5.38,2).

“Ilm oli küll jooksmiseks väga hea, ent kuivaga oli ka kruus väga kuiv, mistõttu pidin põlve maha panema,” tõdes võidumees Karl Mäe, kellel enda sõnutsi oli tükk tegemist, et pärast intsidenti jooksurütm leida. “Lõpuks jõudsin kenasti finišisse,” muigas Mäe, lubades järgmiselgi etapil jala joonele panna.

Hoolimata sellest, et eelmisel korral oli võiduaeg kaheksa sekundit parem, jäi Pihelgas oma jooksuga rahule.

“Üritasin pingutada, võin rahule jääda”, rääkis ta. “Täna jäi natuke liiga palju mehi rajal ette.”

Jäneseaasta jooksusari pakib selleks aastaks Vallikäärus kompsud kokku ja kolib kolmeks korraks Pärnu randa. Järgmine etapp on kavas 13. juunil, joostakse Pärnu Surf Centeri juurest muulini ja tagasi.