Skip to footer
Saada vihje

Pärnu vibulaskja edenes Euroopa tippvõistlusel hoogsalt

Reena Pärnat.

Horvaatia tuulises rannikulinnas Umagis Euroopa grand prix’ etapil eelringis 53 naise seas 30. tulemuse lasknud Pärnu vibulaskja Reena Pärnat rühkis duellides hoogsalt ettepoole, kuni tema laeks jäi 7. koht.

Küsimusele, kas nii suur tõus oli tema jaoks ootuspärane, vastas Pärnat, et nii ja naa.

30. asetuse andsid Pärnatile 592 (298+294) silma. Tegemist pole kaugeltki tema sportlaskarjääri parima skooriga. Tingimused olid staadionil paarisaja meetri kaugusel merest aga äärmiselt keerulised. Tuul üksnes ei puhunud, vaid kostitas vahepeal ootamatute suuremate puhangutega, vahel keerutas salakavalalt.

Kuigi lastud on igasugustes tingimustes, tunnistas Pärnat, et ei saanud tuulega hakkama. “Tundsin, et kohe kindlasti pole see tulemus, milleks ma päriselt suuteline olen,” lausus ta. “Nii et ma ei oskagi öelda, kas see oli ootuspärane või mitte, aga kindlasti tundsin, et suudan duellides lasta paremini kui eelringis.”

Rasketest oludest annab aimu ehk seegi, et paremusjärjestuse tippu pääses tulemustega, millega tavaliselt selle taseme võistlustel etteotsa asja pole. Hispaanlanna Elia Canales võitis kvalifikatsiooni 649 (324+325) silmaga. Võrdluseks: Pärnati nimel olev Eesti rekord on 660 silma.

Pärnat läks avaringis vastamisi Georgia konkurendi Teona Kutaladzega ja võitis 6:2. Teisisõnu: eestlanna võitis kolme noole kaupa lastud seeriatest kolm, vastane ühe. Seeriavõit annab kaks punkti ja viik ühe, võisteldakse kuue punktini.

Võitlesin duellides lõpuni. Tahtsin väga finaalis lasta, aga vastane oli paras pähkel ega eksinud põhimõtteliselt kordagi.

Reena Pärnat, vibulaskja

Teises ringis oli Pärnati vastaseks kogenud kreeklanna, kuuekordne olümplane Evangelia Psarra, kes kvalifikatsioonis lasi 3. tulemuse. Pärnat võitis 7:3.

Järgmine vastane oli hispaanlanna Ines De Velasco, kvalifikatsiooni 19. Pärnat võitis 6:2.

Veerandfinaalis tuli pärnulannale vastu 11. asetusega väljalangemisvõistlust alustanud Leyre Fernandez Infantel, kes võitis 6:2. Kusjuures, rivaalid lasid rannikutuultes olusid arvestades nüüd päris kõrgeid skoore. “Aga ikkagi ei piisanud,” nentis Pärnat.

Pärnat lasi veerandfinaalis 30 võimalikust vastavalt 29, 28, 27 ja 26 silma, vastane 29, 29, 27 ja 28.

“Võitlesin duellides lõpuni,” märkis Pärnat. “Tahtsin väga finaalis lasta, aga vastane oli paras pähkel ega eksinud põhimõtteliselt kordagi. Ma ei saa öelda, et oleksin ise halvasti lasknud, väga vähe jäi seekord puudu.”

Treenerina on Pärnatiga Horvaatias spordipsühholoog Snežana Stoljarova, kes seisis tema selja taga Tokyo olümpiamängudelgi. Vibulaskmine on väga pingeline ala, aga Pärnatile valmistab suurt heameelt, et ta suutis Umagis keerulistes oludes duelle nautida. Iseäranis hea tunde andis talle kuuekordse olümplase Psarra alistamine 1/16-finaalis.

Eestlanna alistanud Fernandez Infantel jõudis lõpuks finaali, kus ta kaotas koondisekaaslasele Canalesile 4:6. Kolmanda koha pärast heitlesid ukrainlannad Anastasia Pavlova ja Solomiya Hnyp, kes võitis 7:1.

Pärnati koondisekaaslased Triinu Lilienthal (eelringide 27.) ja Bessi Kasak (40.) jõudsid vastavalt 1/24- ja 1/16-finaali. Võistkonnavõistluses lõpetas kolmik üheksa riigi seas kuuendana.

Pariisi olümpiamängude pileteid jahitakse tänavu maailmameistrivõistlustel Saksamaal Berliinis ja Euroopa mängudel Poolas Krakówis. Kahekordse olümplase Pärnati hinnangul pole nendel jõuproovidel olümpiapiletit lunastada ilmvõimatu, aga ta annab endale aru, et see sõel on väga tihe. Suuremaks peab ta võimalusi püüda olümpiapiletit järgmisel aastal.

Pärnat elab ja treenib suurema osa ajast Šveitsis. Eelmisel nädalal kaitses ta Tallinna ülikoolis kehakultuuri teaduskonnas lõputööd.

Kommentaarid
Tagasi üles