Altiuse tüdrukud tulid Eesti meistriks

Naomi Toomenurm (vasakult), Viola Hambidge ja Kertrud Koni jätsid kõik konkurendid seljataha 3x800 meetri jooksus. Foto: Romet Mihkels

Tartus Tamme staadionil toimus suur spordipidu – Eesti teatejooksude meistrivõistlustele kogunes üle poole tuhande välejala 23 klubist. Eri distantsidel selgusid Maarjamaa parimad tiimid nii U16, U18, U20 kui täiskasvanute arvestuses.

Suvepealinna lippu hoidsid kõrgel Pärnu spordikooli õpilased, kui SK Altiuse ja Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi esindajad tõid kamba peale üheksa medalikomplekti: ühe kuldse, kuus hõbedast ja kaks pronksist.

Kirkaima auraha sai kaela tüdrukute U18 vanuseklassi Altiuse trio koosseisus Naomi Toomenurm, Kertrud Koni ja Viola Hambidge, kes näitasid konkurentidele kandu 3x800 meetri jooksus. Võiduaeg 7.16,18 tähistas Eesti meistri tiitlit ja uut Altiuse rekordit.

Altiuse tippmargi jooksis välja ka naiste 4x100 meetri teatejooksu nelik (47,16), ent Emmeliine Meriste, Grethe Karoline Kaljaste, Anete Siman ja Ann Marii Kivikas pidid leppima hõbemedalitega: kodulinnas võistelnud TÜ/ASKi naiskonnale jäädi alla 0,24 sekundiga.

Altiuslased teenisid teise koha medalid veel naiste Väike-Rootsi teatejooksus, kus tuli liduda 100+200+300+400 meetrit (Kivikas, Siman, Hambidge ja Meriste), U18 ja U20 4x100 meetri tõkketeatejooksus (Triine Kalinovski, Hambidge, Kaisa-Maria Kurg, Iiris Toomesoo) ning poiste U16 eaklassi 4x110 meetri tõkketeatejooksus (Kert Karu, Kaur Kaldmäe, Ranno Mändla, Karl-Martin Treilmann).

Rauno Kirschbaumi, Eva Kuninga ja Reili Kaljundi juhendatavad kalevlased olid kullamängus sees alla 18aastaste poiste 4x100 meetri jooksus, kui Jakob Ergezinger, Patrick Remmel, Hans Aston Altjõe ja Steven Valtšuk katsid staadioniringi täpselt 45 sekundiga. Seekord teeniti üheksa võistkonna seas pronks: ettepoole jäid KJK Saare (44,32) ja SK Elite Sport (44,37).

Kalevi U18 noormehed olid sama rivistusega kõrges mängus ka Väike-Rootsis, kus tõusti Elite Spordi (2.03,42) järel pjedestaali teisele astmele (2.05,54). U20 tiim koosseisus Joonatan Pajuväli, Ruben Harald Vallau, Oskar Kuningas ja Henri Ilves saavutasid omaealiste hulgas pronksi (2.03,53).

Medalita ei jäänud ka Kalevi piigad, kui U20 trio koosseisus Brianna Mumma, Gloria Teearu ja Merili Tiik pingutasid 3x800 meetrit hõbedavääriliselt (7.19,71).