Pärnu motopoiss pani Haanja krossil oma paremuse maksma

Üheksa-aastane Theo Kolts kihutas Eesti karikasarja etapil esimese auhinna vääriliselt. Foto: Eesti motorrattaspordi föderatsioon

Eesti noorte krossisõitjate karikasarja teisel etapil Haanjas Abi rajal kihutas 178 sportlast ja paremus selgus tosinas arvestuses.

Pärnu motoklubile oli edukaim 65 ccm masinaklass, kus Theo Kolts teenis kahe sõidu kokkuvõttes etapivõidu. Avasõidu stardist pääses kõige kiiremini rajale Enri Lustus Sõmerpalu klubist, kuid peagi möödus temast Kolts, kelle juhtimisel kulges sõit pikka aega. Paraku kukkus liider kaks ringi enne sõidu lõppu ja langes kolmandale kohale. Liidriks tõusis Gregor Lootus Extreme’i tiimist, kes võitjana ka finišsisse jõudis. Kolts sai viimasel ringil uuesti Lustusest mööda ja lõpetas sõidu teisena.

Teiseski sõidus tõusis Kolts juba esimesel ringil Lustuse ees liidriks ja järgmisel tiirul tuiskas Lustusest mööda ka Lootus. Kolts suutis vigu vältida ja võttis lõpuks väga kindlalt sõidu. Lootus tuli finišisse teise ja Lustus kolmandana.

Kahe sõidu kokkuvõttes teenis 47 punktiga etapivõidu Kolts, samade punktidega jäi teiseks Lootus ja kolmas oli 40 punktiga Lustus. Üheksa-aastane Kolts teenis ühtlasi parima juuniori auhinna, selles arvestuses tuli teiseks Karl Mark Kristman Yamaha Keskusest ja kolmanda koha sai Sõmerpalu poiss Kristofer Valk.

Sel nädalavahetusel kihutavad motopoisid Hollandis Euroopa noorte meistrivõistluste poolfinaalis, kus 65 ccm klassis läheb Pärnu motoklubist Koltsi kõrval starti Robin Arukase.

“Hollandis tuleb meie klassis sõitma poolsada poissi paarikümnest riigist ja neist 25 paremat pääsevad juuli kolmandal nädalavahetusel Tšehhis Loketi rajal toimuvasse finaali,” selgitas Theo treenerist isa Taavi Kolts, kelle sõnutsi saavad Eesti koondise liikmed enne aasta suursündmust viimast korda omavahelisi arveid klaarida 1. juulil rahvusvahelisel krossil “Pärnu kuningas 2023”.