Suvepealinna sportlased püstitasid kaks Eesti rekordit

Viola Hambidge (vasakult teine) andis panuse Eesti 4x400 meetri segateatejooksu tippmarki. Foto: Marko Mumm/EKJL

Poolas Euroopa mängudel on suurem osa eestlastest oma etteaste teinud. Võistkondlikel Euroopa kergejõustiku meistrivõistlustel sündis kaks Eesti rekordit ja mõlemas jooksus andsid jalgadele valu pärnakadki.

Võistkondlik EM toimus esimest korda Euroopa mängude raames. Võisteldi kolmes tugevusgrupis: eestlased saavutasid teises divisjonis 16 riigi hulgas kümnenda koha. Maarjamaa tiimi kuulusid suvepealinna sportlastest altiuslased Henri Sai, Ann Marii Kivikas ja Viola Hambidge.

Sai tegi kaasa meeste 4x100 meetri teatejooksus, kus samuti sprintisid Reimo Sepp, Ken-Mark Minkovski ja Karl Erik Nazarov. Eesti koondis võitis oma jooksu ajaga 39,68, mis 16 tiimi seas andis neljanda koha. Tiitlivõistluste medal jäi ühe ja Eesti rekord 16 sajandiku kaugusele.