Pärnu motopoiss kindlustas endale EMi finaalikoha

Joel Kukk
Pärnu motoklubi kasvandik Theo Kolts läheb juuli kolmandal nädalavahetusel jahtima Euroopa meistrivõistluste medalit. Foto: Eesti mootorrattaspordi föderatsioon

Nädalavahetusel kihutasid noored motomehed Hollandis Axeli krossirajal Vana Maailma tšempionaadi Kesk- ja Põhja-Euroopa tsoonide poolfinaalis.

65 ccm masinaklassis saavutas Pärnu motoklubi kasvandik, üheksa-aastane Theo Kolts Eesti parimana neljanda koha, millest piisas, et pääseda 15 ja 16. juulil Tšehhis Loketi krossirajal toimuvasse finaali.

Esimeses sõidus tegi ilusa stardi Kolts, lõpetades avaringi teisel kohal. Pärast kukkumist langes ta korraks neljandaks, kuid finišisse jõudis noor pärnakas kolmandana. Väga hästi sõitis Gregor Lootus Extreme tiimist, kes esikümne piirilt lõpuks britt Harry Dale järel teiseks tõusis. Koltsi klubikaaslane Robin Arukase lõpetas 31. kohaga.

Teise sõidu algul võtsid Kolts ja Sõmerpalu poiss Enri Lustus korraks kaksikjuhtimise enda kätte. Paraku esikolmikusse kummalgi jääda ei õnnestunud, Kolts lõpetas sõidu viiendana, Lootus oli 11. ja Lustus 14. Esimesena tuiskas finišisse taas Dale, kannul hollandlased Kenzo Jaspers ja Teunis Spijkerman.

Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus etapivõit 50 punkti kogunud Dalele, teiseks tuli Jaspers 37 silmaga ja kolmandaks Spijkerman 36 punktiga. Sama punktisumma teeninud Kolts pidi leppima neljanda kohaga. Lootus sai viienda, Lustus kümnenda ja Arukase 34. koha.

„Hollandi krossi muutsid raskeks pehme liivarada ja 32kraadine leitsak,“ rääkis noore motosportlase treenerist isa Taavi Kolts, kelle sõnutsi mindi kindla peale sõitma, kuna EM-finaali pääses 20 paremat.

85 ccm tsikleid taltsutanud juunioride konkurentsis võitis esikoha belglane Jarne Bervoets, järgnesid hollandlased Dex Kooiker ja Dean Gregoire. Eesti parimana sai Travis Leok viienda koha ja Lucas Leok oli üheksas.