Jasmiin Üpraus teenis EMil hõbemedali: Äkki kolm on kohtu seadus? Järgmine aasta tuleb kuld ära tuua!

Valitsev maailmameister Jasmiin Üpraus tunnistas, et naiste tase on tänavu teinud suure hüppe. Foto: Arek Rejs

Suvepealinna jetisportlane Jasmiin Üpraus pidas Euroopa meistrivõistlustel prantslanna Jessica Chavanne’iga nii põnevat duelli, et kuldmedalist selgus alles viimase etapi viimases sõidus.

EM koosnes tänavu kahest etapist: kui esimene sõideti juunis Ungaris, siis teine sel nädalavahetusel Leedus.

Avaetapil sai selgeks, et tänavuse Ski Ladies GP1 tiitli eest võitlevad nelja sportlase konkurentsis suvepealinlane Jasmiin Üpraus ja prantslanna Jessica Chavanne. Ungaris võitis kolmest sõidust kaks Chavanne ja ühe Üpraus. Seega oli tabeliseis tihe: prantslanna juhtis 72 silmaga ja eestlanna oli 69ga teine. Neile järgnesid Prantsusmaa esindaja Virginie Morlaes (58) ja portugallanna Joana Graca (56).

Nüüd, Kupiškis jätkus kahe kange duell: Chavanne oli küll parem kvalifikatsioonis, ent Üpraus näitas talle esimeses sõidus koha kätte, kui tuiskas püstisel jetil esimesena finišisse. Kuna sõiduvõit annab 25 ja teine koht 22 punkti, säras enne otsustavat võistluspäeva ja kaht sõitu EMi üldtabelis viigiseis.