Kettagolfarid näitasid Balti meistrivõistlustel taset: Jõulumäel teeniti neli medalit

18aastane Mathias Villota jõudis 40 mehe konkurentsis hõbedale.
18aastane Mathias Villota jõudis 40 mehe konkurentsis hõbedale. Foto: Ivo Kraus

Jõulumäe tervisespordikeskuses jahtis Balti meistritiitleid 93 kettagolfarit, kes olid jagatud seitsmesse divisjoni. Pärnumaa spordisõbrad olid koduradadel pea kõigis võistlusklassides kõrges mängus sees.

Enim oli ketikõlistajaid meeste Pro Open divisjonis: kolmel päeval võttis mõõtu 40 kettalennutajat ja avaringi järel kerkis liidriks suvepealinlane Mathias Villota (–7). Teisel päeval tõusis kõrgliiga jalgpallurist mööda Eesti üks tippudest Mauri Villmann, kes tegi punasel rajal vinge ringi (–12) ja saavutas pärnaka ees viieviskelise edu.

Ehkki viimasel päeval oli Villotal kollasel rajal käsi kuum ja 18aastane noormees kõmmutas turniiri parima tulemuse –14, jäi liider püüdmatuks. Balti meistriks kroonitud Villmanni lõppskooriks jäi –29, Villota oli –27ga teine. Eestlastele tõi kolmikvõidu Henar Ruudna (–16).

Naiste Pro Open divisjonis tunnistas kilinginõmmelane Marie Kielas (+14) üksnes Kaidi Allsalu (+2) paremust. Hõbemedali sai kaela ka pärnakas Ron Robert Pärg (–3), kellest suutis alla 18aastaste meesjuunioride hulgas paremat vaid Egert Hütt (–7). Pärnumaalaste hõbedapeole pani punkti Lihula mees Kristjan Liiv (–5), kes oli üle 40aastaste seenioride hulgas Priit Randesi (–8) järel teine.