Pärnakad panustasid U20 koondise võitu kolme pronksiga

Kilingi-Nõmmest pärit Greete-Liis Krapil jäi 13 meetri piirist napilt puudu.
Kilingi-Nõmmest pärit Greete-Liis Krapil jäi 13 meetri piirist napilt puudu. Foto: Marko Mumm/EKJL

Pärnu Rannastaadionil peetud U20 Balti meistrivõistlustel kergejõustikus teenis 301 punktiga kindla esikoha Eesti koondis. Teise koha sai Leedu võistkond 260 punktiga ja kolmas oli Läti 214 punktiga.

Kõik Pärnust koondisse kutsutud pärnakad teenisid oma võistlusalal kolmanda koha.

Naiste kuulitõukevõistlusel sai 18aastane spordiklubi Altius esindaja Greete-Liis Krapp kirja 12.95. Teise koha saavutanud Läti esindaja Luize Geistarde suutis teha kümme sentimeetrit parema tulemuse. Esikohaga tõi Eesti koondisele võidupunktid Berit Saar, kes lennutas raudmuna täpselt 14 meetri kaugusele.

Naiste 800 meetri distantsil teenis kolmanda koha 18aastane Pärnu Kalevis treeniv Merili Tiik, kes läbis kaks staadioniringi ajaga 2.20,63. Teise koha punktid tõi Eetsi koondisele Marleen Koll (2.19,79). Kindla alavõidu sai Läti koondislane Indra Mackevica, kes sai kirja 2.17,95.

Merili Tiik (8) lõpetas 800 meetri jooksu koondisekaaslase Marleen Kolli selja taga kolmandana. Foto: Marko Mumm/EKJL

Meeste 400 meetri tõkkejooksus läbis 19aastane Pärnu Kalevi atleet Henri Ilves distantsi 55,13ga. Hõbeda teeninud Romet Kivil kulus takistustega staadioniringi läbimiseks 53,97. Võidu teenis Läti esindaja Aleks Pelcmanis ajaga 52,76.

Võistluste käigus püstitati üks uus Eesti noorterekord. 4×400 m segateatejooksus püstitas Eesti teatenelik uue U20 ja U23 vanuseklassi Eesti rekordi ajaga 3.29,08. Selle tulemusega sai Eesti teatetiim Leedu järel teise koha. Võistkond jooksis koosseisus Romet Kivi, Anette Pets, Uku Renek Kronbergs ja Hege-Lee Pielberg. Eelmise rekordi 3.32,62 püstitas U18 teatevõistkond möödunud laupäeval Šiauliais. Siis aitas seda püstitada Altiuse esindaja Viola Hambidge.

400 meetri tõkkejooksus sai Henri Ilves (53) kirja tulemuse 55,13.
400 meetri tõkkejooksus sai Henri Ilves (53) kirja tulemuse 55,13. Foto: Marko Mumm/EKJL