Pärnakas triumfeeris rahvusvahelisel bowling’u-võistlusel

Karl Hütt
Lauri Raadik (keskel) võitis bowling’u-võistlusel esikoha.
Lauri Raadik (keskel) võitis bowling’u-võistlusel esikoha. Foto: Erakogu

Suvepealinnas toimus nelja riigi võistlejate osavõtul bowling’u-turniir Pärnu Open 2023, mille võitis pärnakas Lauri Raadik.

Esimest korda pikaajalise võistluse ajaloos olid esinelikus kõik eestlased. Teise koha saavutas Siim Henrik Saar Tartust, kolmas oli Ülari Lees Tartust ja neljas Rene Lõiveke Tallinnast.

Eraldi arvestust peeti naiste, veteranide ning B- ja C-võistlusklassides.

Pärnakatest saavutas Moonika Tamson naiste arvestuses kolmanda koha, veteranidest tuli kolmandaks Riina Lõhmus. B-võistlusklassis sai Toomas Talviste teise ja Robin Miklas kolmanda koha.

Kokku osales võistlusel 128 bowling’u-mängijat Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Noorim osaleja oli üheksa- ja vanim 75aastane.

Võistluse korraldaja Raivo Tamme sõnutsi oli esimest korda vabaajakeskuses OKOK peetud suurturniir ladus. Ta kinnitas, et järgmisel aastal toimub Pärnus taas alates 1999. aastast korraldatud Eesti suurim bowling’u-võistlus.