Noored merekarud seilasid pjedestaalile

Pärnu piiga Laura Marii Taggu (nr 77) pani Hara regatil oma paremuse maksma.
Pärnu piiga Laura Marii Taggu (nr 77) pani Hara regatil oma paremuse maksma. Foto: Tiit Aunaste

Eesti svertpaadipurjetajate karikasarja etapil Haras võitsid Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilased kolm esikohta.

Zoom8-klassis pani oma paremuse maksma Laura Marii Taggu, kes kaheksast sõidust kogus neli esikohta, ühe teise koha ja kaks viiendat. Pjedestaali teisele astmele purjetas Elisabeth Ristmets Rein Ottosoni purjespordikoolist ja kolmandaks tuli Susanna Maria Jõgi Tallinna jahtklubist. Võitja klubikaaslane Emma Mia Kaar sai 35 konkurendi seas 12. koha.

ILCA 6 paatidel purjetanud kuni 19aastaste noormeeste konkurentsis saavutas regativõidu pärnakas Andrias Sepp, järgesid pealinna roolimehed Martin Lipp, Remy Tupits ja Sepa tiimikaaslane Angus Aarna Ant.

ILCA 7 klassis oli alla 21aastaste parim Karel Ratnik Pärnust, teiseks tuli lõunanaaber Kārlis Junkers ja kolmanda koha vääriliselt seilas Robin Juul Tallinnast.

“Kolm päeva kestnud regatil tuli noortel purjetajatel oma oskusi näidata väga erinevates ilmaoludes,” rääkis Haral Pärnu neide ja noormehi juhendanud Viktor Umb, kelle sõnutsi tõestasid meie esinumbrid taas, et on võimelised kodumaises konkurentsis läbi lööma.

Lätis Kuivižis Põhjamaade noorte meistrivõistlustel saavutasid Eesti Optimist-klassi tüdrukud võistkondlikult Taani järel ja Rootsi ees teise koha. Hõbedasse tiimi kuulusid Sharon Peetrimäe Pärnust ja pealinna piigad Trinette Välisson, Victoria Sophia Riikoja, Isabella Nõmmik ja Anna Altrov.

Eesti tüdrukud seilasid Lätis Kuivižis Põhjamaade noorte meistrivõistlustel hõbedavääriliselt. Foto: Eesti jahtklubide liit

Individuaalselt oli meie parim Liise Väliste, kes ILCA 4 klassis saavutas viienda koha.