17aastane Hambidge krooniti täiskasvanute konkurentsis Balti meistriks

17aastane Viola Hambidge tõi Eesti koondisele esikohapunktid 400 meetri jooksus. Foto: Urmas Luik

Valmieras peetud Balti võistkondlikud kergejõustiku meistrivõistlused võitis 279 punktiga Eesti koondis. Läti (268) teenis teise ja Leedu (245) kolmanda koha.

Igal alal esindas koondist kaks mees- ja kaks naissportlast. Kahe päeva jooksul selgusid Balti meistrid 18 individuaalalal ja kahel teatejooksualal.

67liikmelisse Eesti koondisse kuulus viis suvepealinna jooksjat. Balti meistriks krooniti Pärnu spordikooli ja SK Altiuse 17aastane esindaja Viola Hambidge, kes võidutses täiskasvanute konkurentsis 400 meetri jooksus 55,36ga. Romet Mihkelsi õpilane edestas hõbeda teeninud leedulannat Eva Aušraitet 0,23 sekundiga.

Õilme Võro ja Ann Marii Kivikas.
Õilme Võro ja Ann Marii Kivikas. Foto: Tairo Lutter

Eesti üks kiireimaid naisi Ann Marii Kivikas esindas riiki 100, 200 ja 4x100 meetri jooksus. 100 meetris oli pärnakas (11,69) kaasmaalase Õilme Võro (11,58) järel teine. Hõbemedal tuli ka 200 meetri jooksust (23,74). Kuldne punkt pandi teatejooksus (44,73), kus Kivikas sprintis ühes Õilme Võro, Diana Suumanni ja Kreete Verliniga.

Altiuslane Henri Sai sai samuti sprinditeates kulla (39.84), kui lidus staadionile ringi peale ühes Robin Sapari, Lukas Lesseli ja Karl Erik Nazaroviga. 100 meetris pidi 22aastane pärnakas leppima kuuenda kohaga (10,78).

Altiuse esindaja Karl Mäe pani end proovile 3000 meetri takistusjooksus ja teenis 9.45,44ga neljanda koha. Medal jäi üksnes 0,35 sekundi kaugusele. Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi esindas Lätis 400 meetri tõkkejooksja Henri Ilves, kes oli 55.35ga viies.