Galerii: Pärnus algas vibulaskmise EM
Lisatud ERR.ee video!

15 riigi 204 vibulaskjat võistlevad Pärnu spordihallis Euroopa meistrimedalite eest.

FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Täna alustas 204 vibulaskjat 15 riigist Pärnu spordihallis võistlemist Euroopa meistrimedalite eest. Laupäeva pärastlõunal pärgamisega lõppeval tiitlivõistlusel üritavad märklaua valget südamikku tabada mõlemast soost laskurid algkoolilastest pensionärideni.

Madinal lendavad nooled märklehtedesse nii tavalistelt sportvibudelt, sihikuta sportvibudelt ehk vaistuvibudelt, pikkvibudelt ehk niinimetatud Robin Hoodi vibudelt ja plokkvibudelt ehk optiliste sihikute ja muude kõikvõimalike lubatud lisadega relvadelt. Viimasena nimetatud on uskumatult täpsed.

“20 jardilt on võimalik kolme päevaga koguda maksimaalselt 300 silma ja ma ei imesta, kui laupäeva õhtuks on meil maksimaalseid viis-kuus ja paremusjärjestuse selgitamiseks tuleb vaadata, kel rohkem tsentrumile lähemale saadetud nooli,” rääkis võistluse peakohtunik, omal ajal tippvibulaskur olnud Siim Talmar.

Võistlus toimub Euroopa maastikuvibuliidu egiidi all, korraldaja on Eesti maastikuvibuliit. Ei saa jätta mainimata, et märkimisväärne osa Euroopas valmistatavatest pikkvibudest tuleb kauaaegse maineka vibukeskuse Pärnu firmast Falco.

EMi üks väärikamaid osalejaid on pikkvibu laskev soomlane Tapani Säilä. Sügisel 75seks saanud Espoo mees on eestlaste vana tuttav, tänuvõlaks tehti talle Falcos juubelikingina eriliste kaunistustega vibu.

“1999. aastal tuli Tapani meeste klassis Euroopa meistriks ja me kuulsime alles hiljem, et meie tehtud vibuga,” rääkis Talmar. “Seejärel hakkas ta Eestis käima ja meid pikkvibu teemal igati õpetama. 2003. aastal liitusime Euroopa maastikuvibuliiduga ja võistlesime esimest korda Soomes, 2005ndal korraldasime juba ise Euroopa meistrivõistlused.”

Tagasi üles