Noored merekarud jahtisid Pärnumaa meistrimedaleid

Optimisti klassis seilas Pärnumaa meistrivõistlustel 19 paati.
Optimisti klassis seilas Pärnumaa meistrivõistlustel 19 paati. Foto: Pärnu jahtklubi

Svertpaadipurjetajate Pärnumaa meistrivõistlustel startis kodujõel 30 sportlast ja paremus selgus neljas arvestuses.

Kuni 16aastaste Optimisti klassis pani Aron Poolma oma paremuse veenva ülekaaluga maksma, võites kõik viis sõitu. Hõbedavääriliselt seilas parim tüdruk Liise Kärt Liiber ja pronksi pälvis Sharon Peetrimäe. Esikuuikusse mahtusid veel Uku Melnits, Leene Väliste ja Elisabeth Veenpere. Alla 12aastaste konkurentsis teenis meistritiitli Melnits, teiseks tuli Lukas Jürioja ja kolmas oli Helmes Aarna Ant. Noorima võistleja meene pälvis kaheksa-aastane Ursula Melnits.

Zoom8-klassis tegid õrnema soo merekarud puhta töö: meistriks pärjati Laura Marii Taggu, hõbemedal riputati Luise Riin Liiberi kaela ja pronksi pälvis Emma Mia Kaar. ILCA 4 paatidel purjetanud juunioridest teenis täisedu, viie sõiduvõiduga esikoha Andrias Sepp, teiseks tuli Liise Väliste ja kolmanda koha vääriliselt seilas Karl Oskar Vare.

Andrias Sepp pani ILCA 4 klassis oma paremuse veenva ülekaaluga maksma.
Andrias Sepp pani ILCA 4 klassis oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Pärnu jahtklubi

Pärnu jahtklubi purjespordikooli peatreeneri Elise Umbi sõnutsi oli nõrgas ja keerutavates tuultes toimunud regatt väiksemate kogemustega lastele paras pähkel. „Rõõmu teeb, et alles teist hooaega purjetavad poisid ja tüdrukud suutsid kõik viis sõitu lõõskava päikese all lõpuni vastu pidada,” märkis Umb.

Eelolev nädalavahetus tuleb meie purjetajatele erakordselt tegus. Homme Hiiumaal algaval svertpaadisõitjate Eesti meistrivõistlustel on suvepealinn esindatud 15 sportlasega. Reede õhtul stardivad kodulinna avamerejahtide meeskonnad traditsioonilisele Ruhnu regatile. Laupäeval ja pühapäeval jahivad Draakon-klassi purjekate meeskonnad Pärnu lahel Eesti meistrivõistluste medaleid ja Pärnu jahtklubi tiim eesotsas Lisbeth Tagguga võistleb Tallinna lahel Eesti purjetamisliiga karikasarja etapil.