Noored merekarud võitsid kolm Eesti kulda

Pärnu jahtklubi lipu all purjetav Laura Marii Taggu krooniti Zoom 8 klassi Eesti meistriks. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandikud Laura Marii Taggu ja Andrias Sepp seilasid Hiiumaal Kärdlas svertpaadisõitjate Eesti meistrivõistlustel kulla vääriliselt.

Neli päeva kestnud tiitlivõistlustel purjetas Tareste lahel kolmes arvestuses kokku 180 sportlast Eestist, Ukrainast ja Lätist. Zoom 8 paadiklassis pani 39 konkurendi seas oma paremuse veenva ülekaaluga maksma Taggu, kes teenis meistritiitli nii üldarvestuses kui kuni 18aastaste neidude seas. Hõbeda vääriliselt purjetas Ann Carolin Victoria Vürst Tallinna jahtklubist ja pronksi pälvis Trinette Välisson Saaremaalt.

ILCA 4 paatidel jahtis meistrimedaleid 43 purjetajat. Kolmandat hooaega selles klassis võistlev pärnakas Andrias Sepp ei andnud vastastele suurt sõnaõigust. Juba avapäeval regati liidriks kerkinud noormees edestas tosina sõidu järel teiseks tulnud lätlast Julijs Kaugarsit kümne kohapunktiga ja kolmandaks tuli Ott Richard Hääl Hara seilajate seltsist.

Pärnakas Andrias Sepp pani ILCA 4 klassis oma paremuse maksma.
Pärnakas Andrias Sepp pani ILCA 4 klassis oma paremuse maksma. Foto: Eesti jahtklubide liit

Sepa tiimikaaslane Angus Aarna Ant tuli viiendaks ja õrnema soo arvestuses kuulus Liise Välistele Pärnu parimana viies koht.

Kuni 16aastaste Optimisti klassis rivistus stardijoonele 97 paati ja 11 sõidu kokkuvõttes teenis meistrikulla Tallinna kalevlanna Helena Lee Kangur. Hõbemedal riputati võitja klubikaaslase Alexander Eberle kaela ja pronksi vääriliselt seilas saarlane Robert Matt. Piigade konkurentsis sai pärnulanna Liise Kärt Liiber neljanda koha ja alla 12aastaste seas oli Uku Melnits Pärnu parimana 12.

Eesti svertpaadipurjetajate hooaja lõpetab Pärnu sügisregatt septembri teisel nädalavahetusel.