Kihnus joosti maratoni alla kolme tunni

Kihnu Männäkäbä maratonil liiguti üheksandat korda. Arhiivifoto.
Kihnu Männäkäbä maratonil liiguti üheksandat korda. Arhiivifoto. Foto: Silvia Paluoja

Kihnu Männakäbä maratoni osalejanumbrid aina kasvavad: kui tunamullu oli neid 175 ja mullu 224, siis tänavu rändas Eesti pindalalt kuuendale saarele liikuma 272 spordisõpra.

Kuningliku ehk 42,2kilomeetrise distantsi võttis ette 27 julget. Kiireim oli Kristo Reinsalu, kes sai kirja 2:58.24. Kaugele ei jäänud rajarekordki: 2020. aastal võitis Kaupo Tiislär maratoni 2:56.32ga.

Tänavu oli pjedestaalile asja veel Kristjan Pärnal (3:13.33) ja Radek Küttisel (3:18.21). Naistest oli väledaim üldarvestuse viies Sandra Helk (3:35.20).

Poolmaratoni võttis rahvamaja eest ette 128 jooksjat-kepikõndijat. Meestest võidutses Ergo Lükk (1:20.00) ja naistest üldarvestuse seitsmes, olümplane Liina Luik (1:29.98).

Kümmet kilomeetrit jooksis 117 jooksusõpra: parima aunimetuse teenisid Tarmo Pilving (37.51) ja Lily Luik (40.54).

Kihnu Männäkäbä maratonil liiguti üheksandat korda.