Noored purjetajad seisid silmitsi äikesepagidega

Pärnu jahtklubi lipu all purjetav Karel Ratnik pärjati U21 konkurentsis Eesti meistriks ja võitja klubikaaslane Pert Salundi pälvis pronksikarva medali. Foto: Tiit Aunaste

Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandikud võitsid kodulahel ühepaatide Eesti meistrivõistlustel kolm kuldset ja ühe pronksikarva medali.

“Neli päeva kestnud regatil valitsesid valdavalt vaiksevõitu tuuleolud ja kahel hommikul pidid võistlejad paar tundi kaldal tuult ootama," rääkis kodulinna purjetajaid juhendav Elise Umb, lisades, et merel tuli neil kohati hakkama saada väga tugevate äikesepagidega.

ILCA 6 paadiklassis krooniti pärnakas Andrias Sepp 11 sõidu kokkuvõttes nii meeste kui U19 konkurentsis Eesti meistriks ja Angus Aarna Ant lõpetas regati neljandal kohal.

Õrnema soo arvestuses oli parim Katariina Roihu Tallinna jahtklubist, järgnesid võitja klubikaaslane Eliise Raamat ja Mia Marin Lilienthal Viana Sailingu klubist.

ILCA 7 paatidel purjetanud sportlastest tuli alla 21aastaste arvestuses Eesti meistriks Karel Ratnik Pärnu jahtklubist, temaga ühepalju punkte saanud Rein Ottosoni purjespordikooli sportlane Robin Juul saavutas teise koha ja Ratniku võistkonnakaaslane Pert Salundi pälvis pronksi.

Meeste arvestuses vallutasid pjedestaali pealinna purjesportlased: regati võitis Georg Haud, teiseks tuli Bo Aaron Koosner ja kolmas oli Tavo Annus.

RS Aero klassis saavutas Eesti meistritiitli Kaarel Kruusmägi Hiiumaalt, järgnesid Liina Kolk Saaremaalt ja Siim Oskar Hääl Hara seilamise seltsist.

Eesti meistrimedaleid jahtis Pärnu lahel kolmes paadikassis kokku 49 sportlast Eestist ja Lätist.

Lõunanaabrite lahtisel tšempionaadil Kuivižis teenisid pärnulannad kaks pjedestaalikohta: ILCA 4 klassis purjetas Leene Väliste tüdrukute seas teiseks ja Optimistide regatil saavutas Sharon Peetrimäe kolmanda koha.

Laupäeval ja pühapäeval jahivad kodulinna avamerejahtide meeskonnad Kihnu regati auhindu. Septembri teisel nädalavahetusel purjetavad Eesti ja lähinaabrite svertpaadisõitjad Pärnu sügisregatil.