Sügisregatt meelitas Pärnusse kahe riigi noored merekarud

Optimist-klassis seilas Pärnu sügisregatil 84 paati.
Optimist-klassis seilas Pärnu sügisregatil 84 paati. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Ühepaatide Eesti karikasarja viimasel etapil, Pärnu rahvusvahelisel sügisregatil võistles kolmes paadiklassis kokku 165 noorpurjetajat Eestist ja Lätist.

Kodulinna sportlastele oli edukaim ILCA 4 klass, kus Angus Aarna Ant saavutas kuni 18aastaste konkurentsis kolmanda koha ja Andrias Sepp tuli neljandaks.

Pjedestaali kõrgeima astme hõivas Rasmus Randmäe Rein Ottosoni purjespordikoolist. Teise auhinna vääriliselt seilas Meribel Vahstein Saaremaa merispordi seltsist. Pärnulanna Liise Väliste saavutas kuue sõidu kokkuvõttes õrnema soo arvestuses kuuenda koha.

Zoom 8 klassis võitis regati Mia Maria Lipsmäe Uku Kuuse purjespordikoolist. Pärnu parimana oli Luise-Riin Liiber neidude seas 11. ja Daniel Õunap poistest 14.

Optimistide regatil pani 84 konkurendi seas oma paremuse maksma kalevlanna Helena Lee Kangur, järgnesid Susanna Maria Jõgi Tallinna jahtklubist ja saarlane Robert Matt. Piigade konkurentsis oli Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandikest viienda kohaga parim Sharon Peetrimäe. Liise-Kärt Liiber sai kuuenda koha, Elisabeth Veenpere oli 10., Leene Väliste 15. ja Lisanna Kasenurm 19. U12-vanusekassis sai Uku Melnits Pärnu parimana 13. koha.

“Ilmataat nöökis meid omajagu: regati avapäeval reedel saime vaikses ja keerutavas tuules anda Optimistidele kolm ja teistele klassidele kaks sõitu, laupäev läks tuulevaikuse nahka ja alles pühapäeval hakkas merel normaalselt puhuma,” kirjeldas peavõistlusjuht Jüri Sõber nädalavahetuse ilmaolusid.