Noored purjetajad panid pealinnas hooajale väärika punkti

RS Feva klassis seilas Kopli lahel 15 paati.
RS Feva klassis seilas Kopli lahel 15 paati. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Svertpaadipurjetajate Eesti karikasarja viimasel etapil, Tallinna Nädala regatil selgusid võitjad seitsmes paadiklassis.

“Kolm päeva kestnud võistlusel Kopli lahel pakkus ilmataat purjetajatele väga erinevaid tuuleolusid. Regati avapäeval kollitas noori merekarusid vaiksevõitu ja keerutav tuul, teisel päeval said sportlased oma võimed proovile panna prisketes pagides ja kolmandal päeval võttis meri lausa noore tormi näo,” rääkis pealinnas Pärnu noori juhendanud treener Tõnis Vare, kelle sõnutsi panid meie esinumbrid lõppenud hooajale väärika punkti.

Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilastele oli edukaim RS Feva kahepaatide klass, kus Laura Marii Taggu ja Sharon Peetrimäe saavutasid 15 konkurendi seas üldarvestuses Hara seilamise seltsi tiimi Ants Haaveli ja Elin Haaveli järel teise ning kuni 18aastaste piigade konkurentsis esimese koha. U14-klassis võitsid regati pärnulannad Leene Väliste ja Luise-Riin Liiber.

Laura Marii Taggu (paremal) ja Sharon Peetrimäe nautisid alla 18aastaste piigade konkurentsis regativõitu. Foto: Pärnu jahtklubi

ILCA 6 paatide võistlusel tunnistas Pärnu purjetaja Angus Aarna Ant kuni 19aastaste seas vaid tallinlase Holger Rosenrothi paremust ja Andrias Sepale kuulus kuues koht. Alla 21aastaste ILCA 7 klassis saavutas pärnakas Karel Ratnik teise koha, regati võitis lõunanaaber Karlis Junkers ja kolmandaks tuli Robin Juul Rein Ottosoni purjespordikoolist.

Sel nädalavahetusel korraldab Pärnu jahtklubi kodujõel kahel päeval Optimist-klassi Eesti meeskondlikud meistrivõistlused, kus medaleid jahib tosin neljaliikmelist tiimi.