Pildid 267 inimest tegid 13. korda tiiru ümber kolme koolimaja

Kristo Niglas
, Reporter
13. korda toimunud kolme koolimaja jooksu stardis oli 267 osalejat.
13. korda toimunud kolme koolimaja jooksu stardis oli 267 osalejat. Foto: Toivo Tallo

Kuraditosinandat korda joosti ja matkati Kilingi-Nõmmes ümber kolme koolimaja. Pikima distantsi ehk 9,5 kilomeetrit läbis meeste arvestuses kõige nobedamalt Anu jooksutrennide esindaja Rait Mänd.

Kahe 4,75kilomeetrise ringi läbimiseks kulus Männil 32.18,3. Rajarekordit sel korral ei sündinud. See kuulub 2021. aastast Franko Reinholdile, kes toona võidutses ajaga 30.07,4.

Teisena tuli üle lõpujoone Martin Tarkpea (Treeningtiim), kes kaotas võitjale 19 sekundit. Poodiumi kolmandale astmele astus Avo Taats (Anu jooksutrennid), kes jäi võitjale alla minuti ja kaks sekundit.

Pikemal distantsil astus poodiumi kõrgeimale astmele Rait Mänd, teisele astmele Martin Tarkpea ja kolmandale Avo Taats. Foto: Toivo Tallo

Põhidistantsi võttis jalge alla 26 jooksjat, kellest 18 olid mehed. Naistest läbis pika võistlusmaa kõige kiiremini Anu Piiroja ajaga 35.49,1. Enda nimel olevale rajarekordile, mis joostud 2019. aastal, kaotas ta tänavu veidi vähem kui minutiga.

Teisena jõudis 9,5kilomeetrise jooksu finišisse Mirtti Verbitskas (Anu jooksutrennid), kes kaotas võitjale 1.49. Pronksise autasu pälvis SK Saarde jooksja Lii Zerel ajaga 40.16,4.

Võistluse omapära seisnes selles, et pika ringi läbijad said tulemuse kirja lühikesel ehk 4,75kilomeetrisel võistlusmaalgi. Üht ringi jooksis kõige väledamalt Jaanus Mäe (GoRunTartu) ajaga 15.51,3. Pikal distantsil kolmandana üle lõpujoone tulnud Taats oli esimese ringi lõpuks teine ajaga 15.59,7. Tarkpeal kulus poole distantsi läbimiseks 16.05,4.

Kokku lõi kolme koolimaja jooksul ja matkal kaasa 267 osalejat.

82aastasena jätkab kolme koolimaja jooksul osalemist Ergo Rand.
82aastasena jätkab kolme koolimaja jooksul osalemist Ergo Rand. Foto: Toivo Tallo

Kilingi-Nõmme kolme koolimaja jooks algatati 2011. aastal kohaliku gümnaasiumi 50 aasta juubeli tähistamiseks. Sadu inimesi ühendava jooksu teetähised on kunagised Lavi ja punane koolimaja ning nüüdne gümnaasium.