Vaprad Karud hoidsid marus kümne küünega võidust kinni, aga lasid selle viimasel sekundil käest

Pärnu Vaprus seisis 95 minutit Nõmme Kalju rünnakutel seinana ees.
Pärnu Vaprus seisis 95 minutit Nõmme Kalju rünnakutel seinana ees. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Eesti jalgpalli meistriliiga on jõudnud haripunkti. Kes oleks hooaja eel uskunud, et mullu kindlalt viimaseks jäänud ja aastaid peksupoisi rollis Pärnu Vaprus on tänavu veel viis mängu enne hooaja lõppu medalimängus ja jahib sellega kaasnevaid eurosarjakohti? Säärast edu ei oodanud suvepealinna meeskond isegi, sest enne hooaega räägiti üksnes püsimajäämisest.

Kihlveokontorid igatahes pärnakatele lootust ei andnud: suvepealinlaste võidukoefitsiendiks määrati enne avavilet 7,15 ja kaljukatele 1,42. Siiski olid eelmised lahingud olnud tasavägised: kaks mängu olid lõppenud viigiga (1:1 ja 3:3) ja korra oli Kalju tundnud 1:0 võidurõõmu. Tabelis oli mõlemal 42 silma.

Ülitähtsa matši eel sekkus ilmataatki, sest pealinnas, aga ilmselt ka mujal Eestis möllas marutuul, vihm ja termomeeter näitas nappi kaheksat soojakraadi. Niisiis algas lahing kõva nikerdamise ja võitlusega, ilusast mängust polnud juttugi. Kui esimesed 25 minutit möödusid võrdselt, haaras seejärel Kalju ohjad enda kätte.