T, 5.12.2023

VIDEO ⟩ Marie Kielas kõmmutas hole-in-one‘i ja tõusis Euroopa tippude seas hõbedale: Tattar tõestab, et kui väga tahta, on kõik võimalik

Märt Pilme
, reporter
Copy
See magus tunne, kui oled ketta ühe viskega korvi kõmmutanud.
See magus tunne, kui oled ketta ühe viskega korvi kõmmutanud. Foto: Kätlin Laur

Kilinginõmmelane Marie Kielas üllatas Hispaanias iseennastki, kui suutis European Pro Touri All Stars võistlusel ässadega sammu pidada – karjääri magusaimast turniirivõidust jäi 20aastast sihikindlat sportlast lahutama üksainus vise.

Vaatamata noorele eale on Kielas disc golf’iga tegelenud juba kümmekond aastat. Kõik sai alguse 2014. aasta suvel, kui ta läks pealinna sugulastele külla ja üheskoos väisati legendaarset Nõmme rada. Toonasele kümneaastasele tirtsule anti ketas kätte ja see oli armastus esimesest silmapilgust!

«See ala hakkas mulle kohe meeldima ja nüüd ei saa enam sellest lahti!» muheleb Kielas, kes sai oma järgmiseks ehk 11. aasta sünnipäevaks esimesed kettad.

Kasuks tuli seegi, et samal aastal püstitati tema kodukohta ehk Kilingi-Nõmme kooli kõrvale üheksakorviline rada. Kielas hakkas seal üksi harjutamas käima, teinekord tuli isagi kaasa.

Suure tõuke spordialaga tõsisemalt tegelemiseks andis koroonaaja algus, kui kooliõpe kolis veebi ja pärnumaalasel tekkis palju vaba aega. «Siis käisin absoluutselt iga päev mängimas,» märkis Kielas, kes tegi umbes samal ajal tutvust ka nädalamängudega ja nõnda võis võistleminegi alata.

Treeningudki muutusid vähehaaval tõsisemaks-teadlikumaks. Vähe sellest, et neiu hakkas treeningringidel viskekordusi suurendama, asus ta staadionilgi pikki viskeid harjutama ja lihvis koduaias puttamist, mis suurendas Kielase enesekindlust lähivisetel. Mängu tuli ka korralik soojendus.

«Kui ma siin Kilingi-Nõmmes mängin, üritan ikka mitu ringi järjest teha. Katsetan erinevaid viskeid ja tehnikaid. Ei mängi ainult lõbu pärast, vaid proovin teadlikult tegutseda – seda on võistlustel vaja,» usub 20aastane kettagolfar, kes on harrastanud ka võrkpalli.

Euroopa tipud

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles